מי שהיה סגן ראש מח"ש, עו"ד משה סעדה, פוטר ממשרד המשפטים בשל "חוסר התאמה". בסדרת כתבות שתחל הערב (שני) במהדורה המרכזית בכיר המחלקה לשעבר יוצא במטח של האשמות נגד בכירי המערכת בשעתו: המפכ"ל רוני אלשיך, היועמ"ש אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן. הצצה לכתבה הראשונה, שתשודר במהדורה המרכזית.

סעדה היה בשר מבשרה של המערכת, והוא מעולם לא התראיין. אלא שבשנים האחרונות החלו ויכוחים בעוצמות גבוהות במחלקה לחקירות שוטרים - ובריאיון הוא פותח את הכול. על תרגיל החקירה לניר חפץ, הירי באזרח חף מפשע באום אל-חיראן שנחשד כמחבל, על פרשת מותו של אהוביה סנדק, על אפי נווה - ועוד ועוד.

סעדה מספר בין היתר על רוני אלשיך, המפכ"ל לשעבר - ועל הפעולות שביצע לכאורה כשנודע לו שמח"ש עומדת לקבוע שיעקוב אבו-אלקיעאן שנורה למוות באום אל-חיראן, הוא למעשה לא מחבל - אלא אזרח שנורה בידי שוטרים על לא עוול בכפו.

"באיזשהו שלב אנחנו מבינים שהחקירה משתבשת לנו, החקירה ממש משתבשת לנו", אומר סעדה, "מישהו משבש את החקירה. ביחד השוטרים יושבים בחדר הימ"ר ומראים להם את הסרטון. אני אומר בציניות 'עזרה הדדית', המפכ"ל יוצא לתקשורת ומדבר על שני עניינים חשובים שעניינו אותו ביותר - אחד, תיקי נתניהו, והשני על אום אל-חיראן, והוא מוסר את הגרסה של השוטרים כדי שכל השוטרים יידעו לפני החקירה שלהם. עכשיו עזוב, בעיניי זה עוד הדבר הקל בסיפור הזה".