פרקליטות מחוז המרכז (פלילי) הגישה הבוקר (שני) כתב אישום בגין רצח באדישות לבית המשפט המחוזי ברמלה נגד ראני אלכמלאת, תושב רהט. על פי החשד, בעודו בגילופין וכשבדמו סמים, פגע אלכמאלת במתנדב המשטרה עמיחי כרמלי ז"ל וגרם למותו. כתב האישום מייחס לו גם עבירות של חבלה בכוונה מחמירה, סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה ונהיגה בשכרות.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד אורי רינצקי ואלעד אסרף, הנאשם בילה עם חברים ושתה עימם משקאות אלכוהוליים. "בשעות הבוקר המוקדמות, יצאו הנאשם ושניים מחבריו ממקום הבילוי, עם הגעתם לאחת מהצמתים בעיר ראשון לציון, יצאו הנוסעים מהרכב והחלו לרקוד", נכתב בכתב האישום. "כאשר הבחינו הנוסעים בניידת משטרה שעברה במקום, נכנסו לרכב והחלו לברוח מהמקום, תוך שהם פוגעים במונית שעמדה במקום. אז החלו השוטרים לבצע מרדף אחרי הנאשם, אשר נהג בפראות ובמהירות גבוהה, תוך שהוא חוצה רמזור אדום".

מתנדב משטרה עמיחי כרמלי נהרג בתאונה בראשון לציון (צילום: דוברות מד"א )
מתנדב משטרה נהרג בתאונת דרכים בראשון לציון | צילום: דוברות מד"א
ראני אלכמלאת, החשוד המרכזי בדריסתו של מתנדב המשטרה
ראני אלכמלאת, החשוד המרכזי בדריסתו של מתנדב המשטרה עמיחי כרמלי ז"ל

 

באותה עת, בסמוך לאירוע, הוקם מחסום משטרתי לבדיקת שכרות בו היו אנשי משטרה, ביניהם המתנדב כרמלי ז"ל. "הנאשם, שהבחין במחסום, האיץ מהירות נסיעתו וזאת חרף הפצרותיו של חברו, שישב לצדו, המשיך בנסיעה רצופה, ופגע בעוצמה רבה בכרמלי שהיה סמוך לניידת המשטרה", נכתב. "מיד לאחר מכן פגע הנאשם בעוצמה גם בניידת משטרה נוספת ופצע שני שוטרים. למרות האמור הנאשם לא חדל מנהיגתו ונעצר רק לאחר שפגע ברכב נוסף, אז יצא מדלת הנהג תוך שהוא רץ לעבר נתיב הנסיעה הנגדי ונתפס על ידי שוטרים שדלקו אחריו".

בעימות בין אלכמלאת החשוד המרכזי ברצח, בעל עבר פלילי שריצה בעבר 10 חודשי מעצר בגין תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות ובין חברו שלפי החשד ישב לידו, הטיח בו חברו: "למה אתה אומר שלא נהגת? ביקשתי ממך לעצור, אמרתי לך שהמרדף הזה לא שווה לנו, שתעצור, ואתה לא עצרת". החשוד המרכזי השיב לו: "אתה משקר, לא נהגתי בכלל. המשטרה הפחידה אותך, אתה מספר סיפורים לא נכונים".

מתנדב משטרה עמיחי כרמלי נהרג בתאונה בראשון לציון (צילום: דוברות המשטרה)
מתנדב משטרה נהרג בתאונת דרכים בראשון לציון | צילום: דוברות המשטרה
עמיחי כרמלי ז"ל
מתנדבי המשטרה שניצלו מהתאונה עם אלמנת עמיחי כרמלי ז"ל

במשטרה ובאגף התנועה הביעו צער על מותו של רס"ר עמיחי כרמלי, שהתנדב באגף התנועה ביחידת ימת"א שפלה במשך יותר מ-15 שנים. כרמלי, תושב ראשון לציון, השאיר אחריו אישה, שני ילדים, אב ושני אחים.

המפכ"ל יעקב שבתאי ספד לכרמלי: "משטרת ישראל מבכה את מותו של מתנדב ותיק, חדור מוטיבציה, מקצועי ומסור. רס"ר כרמלי ז"ל התנדב במשך למעלה מ-15 שנה באגף התנועה של משטרת ישראל, והציל שבוע אחר שבוע את חייהם של רבים הודות לפעילות המשטרתית ולאכיפה מצילת החיים שביצע בכבישים"