עד המדינה בפרשת לשעבר בפרשת הברנוער, זאור חנקשייב, או בשמו הנוכחי זיו חן, נאשם בשני מעשי גניבה ותקיפה של נשים ברחבי הארץ, בהם גניבת כסף ורכוש אישי כגון טלפון נייד ותעודת זהות. בנוסף, כתב האישום שהוגש נגדו היום (שני) מייחס לו קבלה של רכב או חלקי רכב גנובים, נהיגה ברכב ללא ביטוח, ונהיגה עם רישיון שפג תוקפו כבר מעל שנתיים.

המקרה הראשון המתואר בכתב האישום התרחש בסוף חודש אוגוסט, אז עשתה אישה כבת 73 את הדרך לביתה בבני ברק, כשברשותה עגלת קניות. על פי כתב האישום, חנקשייב ניגש אליה – תלש וקרע את השרשרת שעל צווארה, הביא לנפילתה - ולאחר מכן נמלט מהמקום.

המקרה השני המתואר בכתב האישום, התרחש בהפרש של ימים בודדים מהמקרה הראשון – גם כן בבני ברק. חנקשייב נאשם שנסע עם הקטנוע בסמוך לאישה בת 64, וחטף מידיה שקית שהכילה טלפון נייד, תעודת זהות – וארנק עם 250 שקלים בתוכו, ונמלט מהמקום.

בהתייחס לשני המקרים נכתב כי "במעשיו המתוארים, תקף הנאשם את המתלוננת כדי לגנוב דבר, נשא ונטל בידיו רכוש השייך למתלוננת מבלי שיש בידיו תביעת זכות בתום לב ובכוונה לשלול את הרכוש שלילת קבע מבעליו, נהג ברכב מנועי כשהוא לא בעל רישיון תקף לרכב מאותו סוג, וכן נהג ברכב ללא ביטוח".

עו"ד חי הבר, מייצג את משפחת מרגי
עורך הדין חי הבר, מייצג את זיו חן

במקרה אחר המתואר בכתב האישום, נכתב כי בחודש מרץ השנה נגנב ממתחם שרונה בתל אביב או בסמוך לו קטנוע מסוג "יאמהה" על ידי אדם שזהותו אינה ידועה. חנקשייב נאשם כי קיבל את הקטנוע, בדרך שאינה ידועה – אך ביודעו כי מדובר בקטנוע גנוב. חנקשייב נעצר בתחילת ספטמבר. 

עורך הדין חי הבר, המייג את זיו חן, מסר בתגובה כי "כפי שצפה מראש, כל החקירה, החשדות והמעורבות שייחסה לו המשטרה בשורה ארוכה של עשרות מעשי שוד הצטמצמה ל- 2 אירועים מינורים בלבד שגם אותם כמובן מכחיש מרשי. אין לי ספק כי כאשר נקבל את חומר החקירה נוכל בקלות להראות כי מדובר בתיק שתפרה לו המשטרה, רק בגלל ענייני העבר. ברור כי אם לא היה מדובר במי שעשה צחוק מהמשטרה היה מרשי משוחרר כבר מזמן ומנוקה מכל חשד".