היועצת המשפטית לממשלה, עו"ד גלי ברהב-מיארה, אישרה היום (שלישי) לזמן את חבר הכנסת עופר כסיף (המשותפת) לחקירה בלהב 433 על תקיפת שוטר. ההחלטה מגיעה לאחר שכסיף תועד מכה שוטר בראשו בהפגנה. פרקליטו של כסיף מסר: "הדברים יימסרו בהרחבה לחוקרים אם וכאשר הוא יזומן לחקירה".

פרקליטו של חבר הכנסת כסיף, עו"ד דניאל חקלאי, מסר בתגובה: "מצער לגלות שחבר הכנסת כסיף יזומן לחקירת משטרה באמצעות פרסום בתקשורת ולא בדרך החוקית והאנושית הראויה: זימונו האישי והרשמי. עד כה לא קיבל חבר הכנסת כסיף שום זימון רשמי מטעם משטרת ישראל. חבר הכנסת כסיף ציין לאחר האירוע, ואנו שבים ומדגישים, כי אחד השוטרים במקום איים לירות בו וכי השוטר המתלונן התקרב אליו ואף נגע בו בצורה מאיימת".

עוד נמסר כי "הדברים יימסרו בהרחבה לחוקרי משטרת ישראל אם וכאשר יזומן חבר הכנסת כסיף לחקירה, תוך שחבר הכנסת כסיף יציג לחוקריו גם סרטון שמתעד את הדברים המפורטים לעיל. כסיף הגיע למקום כדי לעמוד לצד המוחלשים מכל שהוחלט לגרש אותם מבתיהם. מובן שלא הגיע למקום כדי להתקוטט עם שוטר או עם כל אחד אחר".

בסרטון נשמע השוטר אומר לכסיף: "אתה תזיז את הרכב שלך ואתה לא תיכנס בי". כסיף צעק לעברו: "לא לגעת בי בכלל". לאחר מכן הכה כסיף את השוטר בראשו. השניים נצמדו והתעמתו. השוטר זעם: "פעם אחרונה שאתה נצמד אליי". כסיף צעק: "מותר לי להיכנס לפה עם הרכב". בסיום התקרית דרש כסיף לדעת את שמותיהם של השוטרים במקום.

עופר כסיף מכה שוטר (צילום: לפי סעיף 27 א')
עופר כסיף מכה שוטר | צילום: לפי סעיף 27 א'

יומיים אחרי פרסום התיעוד, חה"כ כסיף טען בריאיון בחדשות 12 שלא ניתן לראות בתיעוד את תמונה המלאה ואף איים: "אגיש תלונה במח"ש נגד שני השוטרים שהיו שם". בסרטון ששלח חה"כ כסיף למערכת N12 נראים הרגעים שקדמו לתקיפת השוטר. בסרטון שהעביר כסיף נראה השוטר עומד מול רכבו של חבר הכנסת, מונע ממנו להמשיך בנסיעתו ואומר: "אם הוא נוסע אני הורג אותו, אני לא נותן לו לעבור".

"אני הדפתי את היד שלו (של השוטר), ולא תקפתי אותו", טען ח"כ כסיף. "מה שהראו אתמול בתקשורת זה צילום שאני מניח שהמשטרה שלחה. זה נראה כאילו הרמתי את ידי עליו - זה לא היה ולא נברא. מי שטוען אחרת עושה שקר בנפשו".