כוחות גדולים של משטרה פתחו בסריקות לאיתור חשוד בניסיון חטיפה של נערה בת 16 מפרדס חנה כרכור. המקרה החמור התרחש שלשום (ראשון) בשעות הערב, אז יצאה הנערה לפעילות ספורטיבית בשכונת מגוריה. בשלב מסוים נתקלה בגבר שעמד סמוך לרכב כהה עם בגאז' פתוח.

הגבר רץ לכיוונה, הרים אותה על הכתפיים ונע לכיוון הרכב, ככל הנראה, במטרה להכניס אותה לשם. הנערה זעקה לעזרה ולמרבה המזל תושבים שמעו אותה והגיעו באותו רגע למקום, לפני שהגבר הספיק להכניס אותה לתא המטען.

לאחר שהצליחה לחמוק ממנו, הנערה התקשרה למוקד 100 ודיווחה על המקרה החמור. מעדותה הראשונית של הנערה עולה כי מלבד רכבו הכהה של החשוד, אין פרטים נוספים על זהותו, שכן, החשוד הסיר את לוחית הרישוי ומקשה עוד יותר על איתורו. במשטרה מתמקדים כעת בהפעלת מצלמות אבטחה ובסיורים באזור כדי למצוא אותו.

מהמשטרה נמסר כי שוטרים שהוזעקו למקום פגשו בנערה שלא נזקקה לטיפול רפואי ופתחו בסריקות נרחבות לאיתור החשוד אשר נמלט ברכבו מהמקום. במסגרת החקירה השוטרים אספו ראיות וממצאים מהזירה בניסיון להגיע אל החשוד.

ניידת משטרה (צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90)
המשטרה חוקרת | צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90

"היא עשתה הליכה בשעות הערב, הלכה על כביש מסודר ועל המדרכה", סיפרה אחותה של הנערה ל-N12. "קצת לפני 21:00, כשהייתה עסוקה עם האוזניות והטלפון, היא הרגישה פתאום שמישהו תופס אותה ומרים אותה - פשוט מתנפל עליה. הוא הכניס אותה לתוך בגאז' של רכב שהיה כבר פתוח ומוכן מבעוד מועד כנראה".

"הסיטואציה ארכה משהו כמו 4-5 דקות. היא תיארה את ההיאבקות שלה איתו, איך היא ניסתה לצאת משם. הם התגלגלו על הרצפה - והיא נאבקה בו. הוא ניסה בכוח להכניס אותה והיא צעקה. הוא ניסה להשתיק אותה, מכוניות עברו, אבל אף אחד לא שם לב כי זה היה בשעת הערב. רק עד שהיה זוג שהצליח להציל אותה וקלט את המצב. אחותי זיהתה את ההזדמנות ורצה לכיוון הזוג הזה, שתוך כדי האירוע הזעיקו את המשטרה. אותו גבר רץ לעבר החוטף אבל הוא נכנס לרכב וברח", המשיכה האחות בתיאור המצמרר.

על התחושות של אחותה מאז המקרה, סיפרה: "זה לא קל, זה עדיין טרי. חוץ מכמה מכות יבשות לא נגרם לה נזק פיזי, אבל אנחנו עוד לא יודעים מה יהיו ההשלכות של זה. היא עדיין נזכרת בזה, זה משהו שעדיין יושב עליה".

"הוא לא הצליח לעשות את מה שרצה לעשות, אני לא יודעת אם זה על רקע לאומני או שרק רצה לבצע את זממו. אני לא יודעת מה זה ומי הבן אדם, כך שאני לא יודעת להגיד מה הייתה מטרתו - אבל לחטוף אותה, זה בטוח. אני מאוד מקווה שעם הטראומה הזאת היא לא תישאר, אבל רק עם הזמן נדע מה יהיו ההשלכות".