התינוק שאותר בעכו - מידע חדש אחרי שאותר בקופסת קרטון בעיר והועבר לטיפול בבית החולים, המשטרה החלה בבדיקת התעלומה וגילתה כי מדובר בתינוק שנולד בשכם – ואחר כך הוברח לתוך ישראל. מונאי ג'מל, חובשת מד"א שטיפלה בו לראשונה, פגשה אותו בפגייה בביה"ח וסיפרה היום (שני) ל"חמש עם": "חשוב לי כבן אדם לראות שהוא בסדר ושהוא יגדל כמו שצריך".

"הוא ישן כמו נסיך, הפעם לא בקרטון, ומטפלים בו כמו שצריך", סיפרה ג'מל. "היה מספיק לי לראות אותו ולראות שהוא בסדר ויציב. זה שונה לחלוטין מכל הבחינות מאיך שמצאתי אותו. מצאנו אותו במצב שאי אפשר היה להעריך כמה שעות הוא היה לבד ורצינו לראות שהוא בהכרה מלאה – פשוט מצאנו תינוק קטן לבד, מאוד שונה ממה שראיתי בפגייה".

מונאי ג'מל, החובשת שטיפלה בתינוק שאותר בקרטון בעכו (צילום: חדשות 12)
מונאי ג'מל, החובשת שטיפלה בתינוק שאותר בקרטון בעכו | צילום: חדשות 12

עוד אמרה כי "השוטרים חילצו אותו מהקרטון ופגשנו אותו בתחנת המשטרה, בדקנו שלא קרה לו שום דבר ושמצבו בסדר. אחרי זה דיווחנו לבית החולים שיגיע אליהם תינוק שגילו לא ידוע ושימשכו לטפל בו. זה מקרה שהוא מאוד חריג שכמעט אף פעם לא היה. צריך לנטרל את הרגשות בשביל להציל חיים – אחרי זה מתאפסים על עצמנו ושואלים את עצמנו: 'וואו, מה הלך פה?'".

היא סיפרה כי "אני יודעת שזאת מחמאה שאפשרו לי לראות אותו בפגייה. חשוב לי כבן אדם לראות שהוא בסדר ושהוא יגדל ויהיה כמו שצריך, ושהוא מגיע למשפחה נורמלית".