אתמול (ראשון) עצרה המשטרה פרופסור בכיר שמשמש כמרצה במעבדה לרפואת שיניים באוניברסיטה מוכרת במרכז הארץ - בחשד שרקח וסחר בסמים מסוגים שונים לסטודנטים. היום הוא הובא לדיון בהארכת מעצרו, שבו הוחלט כי מעצרו יוארך עד מחר.

במהלך הדיון טען נציג המשטרה כי אתמול בוצע חיפוש בביתו של החשוד על פי צו של בית משפט, וכי ״במהלך החיפוש נתפסו חומר החשוד כסם מסוג חשיש, MDMA וחומר החשוד כסם מסוג G״. כמו כן, נחשד הפרופסור כי שיבש את החקירה בכך שבזמן החיפוש המשטרתי נכח במקום והזיז בקבוקים חשודים.

החשוד אמר לחוקריו שהוא מוכן להיבדק בפולגירף כדי לחזק את גרסתו שאיננו סוחר סמים עם סטודנטים שלו. לאחר מכן פנה אל השופט ואמר: "עולם המעצרים מוזר לי לחלוטין".

"לא סביר שהאיש הזה יסכן את המעמד שלו"

השופט גיל גבאי קבע כי מעצרו של הפרופסור יוארך עד מחר, והוסיף: ״נתתי את דעתי שמדובר באדם נורמטיבי, לא צעיר ונעדר עבר פלילי, יחד עם זאת הדברים המיוחסים לחשודים מייחסים לחשוד עילת מעצר של מסוכנות, ולעילת המעצר מצטרף גם החשש לשיבוש - החשוד ביצע בנוכחות השוטרים מעשים המהווים שיבוש של ממש״. עוד אמר כי ״באשר לעבירת הסחר, בשלב זה - החשד בעוצמה יחסית נמוכה״.

בשיחה עם N12 סיפרו סטודנטים לשעבר של המרצה על תחושותיהם. "שפשפתי את העיניים ולא האמנתי", סיפרה אחת הסטודנטיות. "זה לא הגיוני. מדובר באיש חכם ומלומד, בעל מעמד, שמאות סטודנטים עברו אצלו. הוא ורקע פלילי, מה הקשר? בטוח שמישהו לא עובד עלינו?״.

"זאת היתה שיחת היום אתמול בקבוצות הוואטאספ", אמרו סטודנטים אחרים. "הוא אחד המרצים הבכירים והנעימים שלימדו אותנו. תמים וחייכן כזה, שלא נאמר ׳חנון׳. אנחנו ממש בהלם על הבשורה, זה הפתיע והעציב אותנו". 

עו"ד שחר מנדלמן (צילום: ללא)
עו״ד שחר מנדלמן | צילום: ללא

גם בסביבה האקדמית הופתעו לשמוע שמדובר במרצה המוערך. אחד מאנשי האקדמיה שעבדו בעבר עם הפרופסור סיפר: "מדובר באחד הבכירים בארץ בתחומו, מרצה לאלפים במגוון שפות, זה לא סביר שהאיש הזה יסכן את המעמד שלו בשביל הרפתקה מפוקפות כזאת, מה זה משבר גיל השישים שלו? הוא איש עם מעמד ואמצעים, מוזר מאוד. נקווה שהחשדות יעלמו כמו שעלו". בהנהלת המוסד האקדמי שבו עובד המרצה הבכיר סרבו להתייחס לחשדות הקשים, עד שיובהרו פרטים בבית המשפט.  

באוניברסיטה קיימו הבוקר ישיבת חירום של כל תלמידי בית הספר שבו מלמד המרצה שנעצר. נשיא בית הספר עדכן את הסטודנטים במידע אודות החקירה והורה להם להימנע משיחות עם עיתונאים.

באוניברסיטה פרסמו הודעה שבה נכתב כי "האוניברסיטה מקווה כי החשדות לכאורה יתבררו כלא נכונים. אנו מזכירים כי כל אדם חף מפשע כל עוד לא הוכחה אשמתו".

עורך הדין שחר מנדלמן, סניגורו של החשוד, מסר: "סערה בכוס מים. אין בין הידיעות שפורסמו בתקשורת לבין האמת דבר. טוב הייתה עושה המשטרה אם הייתה מתעמקת בחקר האמת במקום לעסוק ביחסי ציבור".