פעיל הליכוד רמי בן יהודה הגיע הערב (שבת) למחלף חמד - שם תקף באגרוף מפגין שמשתתף בהפגנה נגד ראש האופוזיציה בנימין נתניהו. בן יהודה אף איים וקילל את אותו מפגין כפי שנראה בסרטון מהמקום. בסרטון אחר הוא נותן מהלומה עם מגפון למפגין. הליכוד: הפעיל הושעה עד לבירור התקרית.

ההפגנות מתקיימות היום בכ-150 מוקדים, תוך שהמפגינים נושאים שלטים ועליהם הכיתוב "לא תחזור!". בן יהודה, שתועד מכה באגרוף את אחד המפגינים היה במהלך השנה האחרונה הוא היה לאחד הפעילים הקולניים ביותר של תומכי נתניהו, בלשון המעטה. גם ביום רביעי תועד בן יהודה מגיע למחלף חמד ותוקף צעירי יש עתיד שתלו שלטים. 

מהליכוד נמסר הערב בתגובה: "לא מקבלים שום אלימות מצד אנשינו. הפעיל הושעה עד לבירור התקרית".

אל"ם (במיל') רמי מתן, שהותקף במחלף חמד, סיפר ל-N12: "רמי בן יהודה הגיע לגשר שלנו עם מגפון והתחיל לצעוק 'מחבלים', 'גרמנים', 'שמאלנים בוגדים'. היינו שם 70-60 איש ואני הייתי לידו, הוא התחיל להתפרע ולהשתלל. באיזשהו שלב שוב ניגשנו אליו, התקרבתי לכיוון שלו והוא נתן לי אגרוף בצד שמאל של הראש, עפתי על המדרכה לכיוון אוטו שחנה בכביש".

"המשטרה הגיעה יחסית מאוחר, התקרבנו לניידת בצעקות. הוא הורחק מאיתנו ואחרי זה הגיעו עוד שוטרים. אני הולך להגיש תלונה במשטרה מחר בבוקר", הוא הוסיף. "האלימות הולכת ומחריפה בגשרים".

הגינויים: "לא מפחדים, נילחם על האמת"

במערכת הפוליטית גינו: "עוד בריון של נתניהו תקף הערב את המפגינים שנלחמים על הדמוקרטיה", אמרה יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי. "את האלימות הזו הם מפעילים מהאופוזיציה. תארו לעצמכם מה יעשו אם ההגה של המדינה יחזור לידיים שלהם. אנחנו לא מפחדים - נמשיך להילחם על האמת והערכים שלנו מול כל האיומים ובכל מקום. האמת שלנו חזקה משלהם והיא תנצח".

יו"ר מרצ זהבה גלאון מסרה: "בריונים בשליחות נתניהו מכים מפגינים שבוע אחר שבוע. הפעם מדובר בפעילים בשכר (!) מטעם הליכוד. ישראל נמצאת תחת מתקפה אלימה של ברית הביביסטים-כהניסטים. מרצ יצאה הערב לחזק את המפגינים בגשרים, ונמשיך להיאבק למען הדמוקרטיה שבוע אחרי שבוע. ניאבק בכיכרות ובגשרים, ברשתות ובצמתים - וננצח אותם בקלפי".

שר הביטחון ויו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ הגיב: "ערב השנה החדשה - עלינו להביא לעם בשורות של אחדות שהיא מעל כל מחלוקת פוליטית. מי שמתיימר לחזור ולהיות ראש ממשלה ומתעלם מאלימות שיטתית שננקטת שבוע אחר שבוע על ידי פעילים מטעמו, מוכיח שהוא לא ראוי להיות מנהיג ציבור. בישראל נמשיך להפגין, נמשיך להביע את דעתנו ונמשיך לזכור שבסופו של יום - כולנו חיים ונמשיך לחיות פה ביחד כאחים".

מפלגת יש עתיד פרסמה הודעת גינו: "רמי בן יהודה ממומן על ידי הליכוד. הוא חלק מרכזי ממכונת הרעל המסיתה והאלימה של נתניהו. ההשעייה והבירור של הליכוד זה לא יותר מכסת״ח ופייק. האגרוף הזה הוא באחריותו הישירה של נתניהו. היום זה אגרוף, מחר יישפך דם. אסור לתת לו לנצח".

"עדות הדס קליין מבססת מאוד את כתב האישום. גם הנאשם יודע זאת ואין קו אדום שהוא לא יחצה", מסרו המפגינים עוד לפני התקרית האלימה. "מי שמגייס את נסראללה לקמפיין שלו, מכניס כהניסטים לכנסת כסוסים טרויאנים, ומוכר את המדינה לקיצוניים ולחשוכים כדי להימלט מהדין, אסור שיהיה ראש ממשלה. לא ניתן לזה לקרות. האלימות וההסתה של מכונת הרעל לא ירתיעו אותנו. חזרנו לגשרים ולצמתים כדי לוודא שהוא לא יחזור לשלטון", הם הוסיפו.

תכניו של בן יהודה כללו גם התבטאויות קשות כלפי איילת שקד שאותה כינה "נערת הליווי של הפלסטינים", וכלפי ניר אורבך שאותו כינה "כלב". עוד אמר: "לבוגדים יש רק עונש אחד – גזר דין המוות שלהם ידוע מראש".