המשטרה הגישה היום (רביעי) הצהרת תובע נגד אילנה ספורטה חניה, החשודה בשליחת קליעים לראש הממשלה נפתלי בנט. זאת בתום חקירת המשטרה, שבה המשיכה להכחיש את הדברים, ולקראת הגשת כתב אישום. היא תואשם באיומים וסחיטה, שכן במכתבי האיום היא דרשה מבנט להתפטר. בית המשפט נענה לבקשת המשטרה והאריך את מעצרה ב-5 ימים. סנגורה של ספורטה חניה: "הלקוחה שלי לא יכולה להודות במה שהיא לא עשתה".

השופט טל ענר נענה לבקשת המשטרה והאריך ב-5 ימים את מעצרה של ספורטה חניה. "ע"פ הצהרת התובע יש להגיש כתב אישום ולבקש את מעצרה עד לתום ההליכים, נדרשו חמישה ימי מעצר נוספים לשם למידת החומר", אמר. "מצאתי לקבל את בקשת היחידה החוקרת וזה עקב נושא המסוכנות, סבורני כי טרם בשלה העת לבחון חלופת מעצר וכי הדבר יתאפשר רק שיוגש כתב האישום ויתברר מהן העבירות המדויקות שיכללו בו".

עו"ד עדי כרמלי, סנגורו של ספורטה, מסר: "גם במהלך הארכות המצער, בית המשפט הרים גבה לא אחת על העבירות שמופיעות בבית המעצר. יש דברים שאפשר להבין מ'עין בלתי מזוינת' שהדברים לא יופיעו בכתב האישום. למרות שיש כאן פרקליט מלווה עדיין לא התגבשה החלטה במה להאשים את הלקוחה שלי. הלקוחה שלי לא יכולה להודות במה שהיא לא עשתה, צועקים עליה שהיא שקרנית, חוקרים את כל בני משפחתה אבל היא לא יכולה להודות בדבר שלא עשתה. מה עם חזקת החפות?".

מכתב האיום הראשון נשלח בתחילת החודש למקום עבודתה של גילת בנט. הדבר נודע לאחר שהמשטרה הודיעה כי נפתחה חקירה בעקבות מכתב איומים ברצח, שהכיל גם כדור חי של נשק, שהועבר לידי המשטרה וכוון נגד בנט, אשתו וילדיו, מכתב נוסף שנשלח מאוחר יותר כוון נגד בנו יוני.

במשטרה הודיעו שבעקבות האיומים החליטו גורמי הביטחון במשרד ראש הממשלה לתגבר את האבטחה של יחידת מגן על משפחת רה"מ. באיום הופיע אולטימטום מפורש שאם בנט לא יתפטר - בני משפחתו ייפגעו מקליעי רובה, בדומה לאלה שצורפו למכתבי האיום. באחד מהדיונים בעניינה הדגישה נציגת המשטרה: "זהו אירוע חמור שאין להקל בו ראש" וכי לא מדובר היה במקרה בודד.