המשטרה עצרה היום (חמישי) לחקירה גננת בשנות ה-60 לחייה, תושבת חולון וסייעת בת 35 - בחשד לפגיעה בפעוטות בגן בעיר. הורי אחת הפעוטות חשדו בגננת, ושמו בתיק של ביתם הקטנה מכשיר הקלטה. מחר המשטרה צפויה לבקש להאריך את מעצרן של הגננת והסייעת.

 

"משטרת ישראל פתחה בחקירה עם קבלת תלונה בחודש שעבר מהורי פעוטה כבת שנתיים בדבר חשד לפגיעה בילדתם בפעוטון בחולון. לאור התפתחות החקירה ובחינת הממצאים שנאספו עד כה ע"י צוות החקירה, הוחלט לעצור לחקירה את הגננת", נמסר בהודעת המשטרה.

בהודעה נוספת נכתב: "לפני זמן קצר נעצרה לחקירה סייעת, תושבת חולון בת 35, העובדת בגן. בכוונת המשטרה לבקש את הארכת מעצרן של המנהלת והסייעת בדיון שיתקיים מחר בבית משפט השלום בת"א".

אלונה דניאל ממטה המאבק נגד התעללות בגיל הרך, מסרה כי "עוד פעוטות ניצלו היום ממציאות קשה של אלימות, התעמרות ופגיעה. במקרה הזה היה ברור מהרגע הראשון שמדובר בפרשה קשה. זו המציאות של אלפי פעוטות במדינת ישראל, אשר מופקרים לגחמות של נשים אלימות ההופכות אותם לקורבנות ליצרים שלהן".

לפני כחודש פרסמנו תיעוד של התעללות בפעוטות ביישוב בשומרון, שהגיע לידי חדשות 12 - שבו נראית המטפלת ל' תופסת את התינוקות בכוח, זורקת אותם על הרצפה, דוחפת באגרסיביות, מזיזה עם הרגליים שלה, מושכת, מניפה אותם למעלה ומטיחה ברצפה.

ההתנהגות האלימה של המטפלת כלפי התינוקות, רק בני שנה, התרחשה לפני כמה חודשים. המידע הגיע לוועד היישוב, שמנהל את הפעוטון, שם פיטרו את המטפלת שהתנהגה באלימות כלפי הפעוטות והשעו את העובדת שהייתה איתה. לאחר הפנייה שלנו, במשטרה האיצו את החקירה ותוצאותיה יקבעו אם המטפלת תוכל להמשיך לטפל בתינוקות בני שנה כפי שתועדה.

חבר הכנסת אופיר כץ: "מה שיש פה זו מגפה, מכת מדינה. כמה משפחות עוד יצטרכו להיכנס למעגל הכאב הזה בשביל שהרשויות יבינו? צריך להעביר באופן מיידי את הצעת החוק שלי להחמרת הענישה למתעללות בפעוטות, ולמגר את התופעה המחרידה הזו. אמשיך להילחם".

עו"ד ליאור עזרא, סנגורה של הגננת מחולון שנעצרה מוקדם יותר, מסר: "מרשתי חפה מפשע עד שהוכחה אשמתה כרגע אנו נמצאים בשלב התחלתי נאפשר למשטרה ולבית המשפט לעשות את עבודתו ונגיב שחומר הראיות יועבר לידנו".

עו"ד ליאור עזרא, סנגורה של הגננת מחולון שנעצרה בחש
עו"ד ליאור עזרא, סנגורה של הגננת מחולון שנעצרה בחשד להתעללות