אחיו של בן זוגה לשעבר של ספיר נחום ז"ל, עלא חלאילה, שוחרר הבוקר (חמישי) על רקע התפתחות בחקירה. עורך דינו של האח החשוד, אביעד חייט, אמר בשיחה עם N12 כי צוות החקירה לא מצליח להוכיח שלמרשו קשר לאירוע - וגם לא לסיוע לכאורה בהסתרת הגופה.

חלאילה שוחרר בהסכמה בבית משפט השלום בעכו בתנאים מגבילים שכוללים אי יצירת קשר עם המעורבים למשך 6 חודשים, מעצר בית מלא בכפר קרע למשך 30 ימים וערבויות. החקירה נגדו נמשכת.

עלא חלאילה, אחיו של החשוד ברצח וואלא חלאילה, ריצה שני עונשי מאסר. בין 2004 ל-2005 ריצה מאסר בגין חבלה גופנית חמורה במשך שנתיים - ושוחרר. לאחר מכן נקלט שוב בכלא בשנת 2006, אז נגזרו עליו 20 שנים וחצי בגין הריגה על רקע סכסוך פלילי. הוא שוחרר בחודש יוני לפני שנה, וכעת נעצר שוב.

וולא רובין חלאילה, בן הזוג לשעבר של ספיר נחום
וולא רובין חלאילה החשוד במעורבות ברצח ספיר נחום

העבר הפלילי של בן הזוג החשוד: "ישב 12 שנים"

בן זוגה לשעבר של נחום, החשוד במעורבות בהיעלמותה, ריצה בעבר ארבעה עונשי מאסר שונים בגין עבירות אלימות וסמים. מדובר בתושב עכו שנעצר לראשונה בחייו בשנת 2006. מאז הוא נעצר 16 פעמים נוספות בגין עבירות שונות, בעיקר בכל הנוגע לסחר וייבוא סמים ואירועי אלימות.

עו״ד אביעד חייט
עו"ד אביעד חייט

במהלך חייו הוא נשפט עד כה 4 פעמים וריצה 4 עונשי מאסר בפועל: בשנת 2006 נשפט ל-3 שנות מאסר בגין חבלה גופנית חמורה, ובשנת 2010 נשפט ל-8 חודשי מאסר בפועל על סחר, יבוא וייצוא סמים. הוא השתחרר בחודש אוקטובר וחזר לכלא בחודש נובמבר באותה השנה, אז החל לרצות עונש מאסר של 7 וחצי שנים בגין שוד בנסיבות מחמירות. הפעם האחרונה שישב בכלא הייתה ב-2018, במשך שנה ו-7 חודשים, זאת בגין החזקת נשק באופן לא חוקי.

"הוא עבריין, הוא ישב בכלא 12 שנה והסתבך הרבה עם המשטרה", סיפרה  עדן, אחותה של ספיר, ל-N12. "היו להם בעיות משפטיות שנגעו לדמי המזונות והם התווכחו הרבה פעמים".