"אתה יודע מה אני אעשה יום אחד? אני אלך, ארצח אותה, וארצח את עצמי וזהו זה. כשאני אראה שאין ברירה, אני פשוט לא אפסיד כלום, אני ארצח אותה". את האיומים הללו שפרסמנו הערב (שלישי) ב"מהדורה המרכזית" אמר גבר ממרכז הארץ שמצוי בסכסוך גירושין עם אשתו - לבנו הקטן.

"כמה פעמים רציתי להתגרש ממנו כי לא היו לי חיים טובים איתו", סיפרה ד' שהתלוננה על איומים ברצח מצד בעלה. "אין, ספגתי הכול בשקט ולא רציתי לבאס את ההורים שלו, את המשפחה שלו וגם שלהורים שלי לא תהיה עוגמת נפש. ובסוף עשיתי את זה למען הילדים".

"ה' לא ייתן לי לעשות את זה אבל אני אומר לך, זה מה שהיא גורמת, זה מה שנשים שגורמים לבעלים שלהם. מה היא רוצה לזרוק אותי לרחוב? היא שמחה, היא אומרת 'אני רוצה שהוא ייזרק לרחוב, שיחיה כמו הומלס' - אבל זה לא יהיה לה בחיים. אם אני אהיה הומלס בחוץ – היא תהיה מתחת לאדמה, ואני נשבע בהורים שלי היקרים שזה מה שיהיה. היא לא תזכה ליום הזה, לשנייה אחת מהיום הזה".

"אני כבר לא אכפת לי, מה נשאר לי לחיות? אני או אעשה משהו לעצמי גם, או שאני איכנס לכלא שנה-שנתיים עד שאני אגמור את החיים שלי", המשיך הבעל המאיים בדבריו הקשים.

בנה הקטן ששמע את הדברים הללו ודאג לשלומה של אימו הקליט את השיחה עם אביו. ד' צירפה את השיחה לתלונה שהגישה במשטרה. הגבר נחקר אך הכחיש שהוא האיש המאיים שנשמע בהקלטה - מה שהספיק למשטרה כדי לסגור את התיק.

"זה הגיע גם לאיומים האלה והתיק נסגר, אני בשוק של החיים שלי. הציפייה שלי שהם יעזרו לי. איך בן-אדם כזה מסתובב ברחוב? והוא מנסה להגיע הביתה ויש לי פחדים מזה ברמות על. אני באמת אוכלת סרטים, כשאני יורדת לאוטו אני בודקת אם יש לי משהו מתחת לאוטו. הוא בן-אדם קנאי לי מאז שהתחתנתי איתו והאיום שלו מפחיד אותי", המשיכה ד'.

ההקלטה בין הבעל המאיים לבנו הוגשה בידי האישה גם לבית הדין לענייני משפחה, שם השופטת מירה רום פלאי לא הסתפקה בהכחשת הבעל ושלחה את ההקלטה למעבדה לזיהוי קול - שאישרה את זהות המאיים. בעקבות קביעה זו, הסכימה המשטרה לפתוח את התיק מחדש.

"המשטרה התנהגה באופן רשלני. לא יכול להיות שמרשתי תשב בביתה שלה כאסירה והוא מסתובב חופשי בחוץ", אומרת עורכת דינה של ד', ברוריה פריד. "מרשתי לא תהיה עוד מספר בסטטיסטיקה של הנשים הנרצחות. מקומו של גבר שמאיים ברצח לשבת בכלא מאחורי סורג ובריח".

משטרה, אילוסטרציה (צילום: Jose HERNANDEZ Camera 51, Shutterstock)
המשטרה סגרה את התיק כי "לא זיהתה את הקול" של הגבר | צילום: Jose HERNANDEZ Camera 51, Shutterstock

כעת, האישה מספרת כי היא חוששת לחייה ומקווה שהפעם המשטרה תתייחס קצת יותר ברצינות לאיומים הברורים על חייה. "אני צריכה את העזרה של משטרת ישראל. צריך להעמיד אותו לדין, חד-משמעית, ולא לתת לו להסתובב. אני מאוד מצטערת, זו לא נקמה אישית זה משהו שהוא סכנת נפשות".

תגובת משטרת ישראל: "במסגרת החקירה נחקר החשוד תוך בחינת כלל הראיות והוחלט לסגור את התיק. לצד האמור בעקבות ממצאים חדשים, זיהוי קולו של החשוד על פי חוות דעת מומחה, הוחלט על פתיחת התיק מחדש".