סכנה - בתוך הבית: בשלושה מקרים שונים הצליח אלי מלכה, בן 53 מבית שמש להתחזות לאינסטלטור, להיכנס לבתיהם של הדיירים בזמן שהם בבית ולגנוב מהם אלפי שקלים. מלכה ניצל את תמימותם של אנשים מבוגרים ועולים חדשים, הציג את עצמו כעובד עירייה שהגיע לבדוק את מערכת האינסטלציה והמים, ובזמן שחדר לבתים -גנב כרטיסי אשראי, מסמכים וכסף מזומן. הוא נתפס על ידי הבלשים של תחנת בית שמש, נחקר ועומת פנים אל פנים בחדר החקירות עם קורבנותיו. בימים האחרונים הוגש נגדו כתב אישום על גניבה והתפרצות לבתים. 

לפי כתב האישום, מקרה הגניבה הראשון התרחש לפני כשנה, כאשר מלכה התחזה לאינסטלטור ונכנס לדירתם של בני זוג בבית שמש. זמן קצר לאחר שעזב, הבחין הבעל כי כרטיסי האשראי נעלמו ומבירור שערכו מול חברת האשראי עלה שנעשה בהם שימוש. חודש לאחר מכן אירע מקרה נוסף, הפעם מלכה חדר לביתה של אישה מבוגרת בזמן שנכדתה בת השש הייתה נוכחת בבית. הוא ביקש מהאישה ומהנכדה "לבדוק מתי יוצאים מים נקיים מהברזים" ובינתיים ניצל את חלון ההזדמנויות כדי להסתובב בבית. לאחר שעזב את הבית, הבחינה האישה שהארנק שלה נעלם ובתוכו כסף ותעודות שונות. 

 

המקרה השלישי התרחש בחודש מאי האחרון והוא זה שהביא לפריצת הדרך בחקירה. מלכה הגיע לביתם של זוג מבוגרים וטען בפניהם כי הגיע לבדוק את מערכת האינסטלציה עקב בעיות של חול במים. המתחזה ביקש מאחד מהם לעמוד ליד ברז הכיור במטבח והשני התבקש לעמוד בחדר האמבטיה. לאחר מספר דקות בהן חילק הנחיות לזוג, הם החלו לחשוד. השניים ניגשו לסלון והבחינו כי נותרו לבד וה"אינסטלטור" נמלט עם מסמכים, כרטיסי אשראי וכסף מזומן.

בימים האחרונים הוגש נגד מלכה כתב אישום על התפרצות וגניבה, באמצעות לשכת התביעות המשטרתית של מחוז ירושלים. סגן ניצב שלומי טובול, מפקד תחנת בית שמש מחוז ירושלים, אמר ל-N12: "החשוד הוא תושב העיר בית שמש שפרץ לשלושה בתים של עולים חדשים ואנשים מבוגרים בתחבולה. הוא הציג את עצמו כאינסטלטור נותן שירות, נכנס לתוך הבתים וגנב כסף, תכשיטים וכרטיסי אשראי. החשוד נעצר והועבר לחקירה ובימים האחרונים הוגש נגדו כתב אישום. אני קורא לכל האזרחים לשים לב ולבדוק לפני שפותחים את הדלת, לוודא שמי שנכנס לתוך הבית הוא באמת בעל מקצוע שאמור לתת שירות".