"כבר רצו לי סרטים שהתמונות שלי יופיעו בחדשות": כפיר לוי, תושב כפר הס שבשרון, נעצר כבר פעמיים בנמלי התעופה שבהם נחת – אך ורק בגלל טעות בזיהוי. בשני המקרים, פעם אחת באוקראינה ופעם בקפריסין, הוא הגיע לביקורת דרכונים – ושם פגש לבסוף את השוטרים. החוקרים הסבירו לו שהוא מבוקש על ידי האינטרפול, אך אחר כך התברר – החוקרים מחפשים ישראלי אחר, שנקרא גם הוא כפיר לוי ומבוקש בגרמניה על הונאת קריפטו. לוי סיפר היום (חמישי) בריאיון ל"מהדורה ראשונה" כי הוא "הסבירו לי שמי שהם מחפשים מוחזק בפיליפינים - מפחד להיקלע לעוד סיטואציה כזאת".

כפיר לוי, האחד שמבוקש באינטרפול, כבר מוחזק בפיליפינים - אלא שבגרמניה, שם הוציאו את צו המעצר, לא מוכנים להסירו עד שיוסגר אליהם. "אני לא יודע מי האיש הזה, שמעתי עליו בפעם הראשונה כשעצרו אותי באודסה שבאוקראינה", סיפר לוי. "אני נוחת שם, מגיע לביקורת הגבולות ואחרי שבדקו את הדרכון – הפקיד היה המום ומיד הגיע שוטר אוקראיני גדול עם אזיקים, ולקח אותי לחדר חקירה כזה".

כפיר לוי, נעצר בנמלי תעופה בגלל טעות בזיהוי (צילום: חדשות 12)
כפיר לוי, נעצר בנמלי תעופה בגלל טעות בזיהוי | צילום: חדשות 12

הוא הוסיף: "ישבתי שם מול חוקרת שממנה ניסיתי להבין מה קורה. היא אמרה לי משפט שהדהד לי אחר כך בראש - 'האינטרפול מחפש אותך'. באודסה עיכבו אותי 3 שעות וחצי ואז ניגשו אליי ואמרו לי שאני לא הבחור שחיפשו. רצו לי בראש סרטים שיהיו תמונות שלי בחדשות ושיגידו שישראלי נעצר על ידי האינטרפול".

אם אין זה מספיק, בתחילת החודש, כשטס להיות עד בחתונה של חברו – כפיר נעצר שוב ופספס את האירוע. "נחתנו שעה לפני החתונה, הגעתי לביקורת הגבולות – ושוב הסרט התחיל", שיתף. "אני מיד מוצא את עצמי במעצר ומיד הבנתי במה מדובר. ניסיתי להתחנן ולהסביר שעברתי את זה באוקראינה, שכולם בדקו את זה ושזה לא אני - לא עזר כלום והכניסו אותי למעצר. פספסתי את החתונה".

הוא סיפר כי "הנסיעה הבאה שלי היא להולנד, יש בר מצווה לבן שלי ואני אמור לטוס איתו. אני מפחד להיקלע לסיטואציה הזאת שם והוא יראה שאבא שלו עצור. אני אנסה לעשות לו הכנה מראש, אבל אף אחד לא רוצה לנסוע עם הבן שלו לטיול בר מצווה ולסיים במעצר".