איים על נתניהו – ויישלח למאסר: בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל היום (רביעי) את ערעור הפרקליטות בנוגע לעונש שהושת על אשר בן דור, תושב באר שבע שהורשע באיומים כלפי ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו. על פי ההכרעה, בן דור יישלח ל-13 חודשי מאסר בפועל במקום 8 חודשי שירות וקנס של 1,500 שקל שנגזרו עליו בבית המשפט השלום.

לפי כתב האישום, שבו הודה בן דור, ב-25 ביוני 2020 הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו "מישהו יודע על הכנות להתנקשות בראש הממשלה? מישהו מכיר... נראה לי הגיע הזמן נראה לי הגיעו מים עד נפש!!!".

יומיים לאחר מכן הפנה בן דור מילים קשות גם כלפי בנו של ראש המשלה לשעבר, יאיר נתניהו. "יאיר כפרה", כתב. "כל כלב ביג' יומו... אתה לחוץ... מה הקרה הבית רועד? הקירות דקים שומעים את הלב שלך דופק...".

פוסט איומים על ראש הממשלה (צילום: twitter)
פוסט איומים על ראש הממשלה | צילום: twitter

לאחר שבבית משפט השלום נגזרו על בן דור עבודות שירות בלבד, ערערה כאמור הפרקליטות על העונש והיום הוא הוחמר לכדי מאסר בפועל. "יש להוקיע ולהחמיר עם כל מי אשר מבקש על דרך האיום לשנות סדרי שלטון, לשנות אופן פעולת איש ציבור, ולהשפיע בדרך נפסדת זו על השיטה הדמוקרטית, ולהביא לתוצאות שונות, מכוח איומיו", נכתב בפסק הדין על ידי השופטים יואל עדן, גאולה לוין ואיתי ברסלר-גונן.

בפרקליטות ציינו כי "זוהי תופעה שכמדינה יש צורך להילחם בה, יש לראות בחומרה רבה כל אמירה כזו ולהוקיעה, ושידע כל אדם שמתחבא מאחורי מקלדת לפני שהוא מעז להוציא אמירות כאלה ולשלוח אותן ברחבי הרשת, שהוא צפוי לענישה מחמירה ומאסר בפועל. לא ייתכן כי מקרים כאלה יחזרו וישנו ויתרבו במדינה, ולכן מבחינת האינטרס הציבורי אין להסתפק בענישת בית משפט ויש להחמיר אותה למאסר בפועל".

יאיר נתניהו בדיון קדם התביעה  (צילום: N12)
חלק מהדברים הופנו גם כלפיו, יאיר נתניהו | צילום: N12

במקביל, עם הגשת הצהרת התובע, הותר היום לפרסום תוכן מכתב האיומים שלפי החשד הפנתה אילנה חניה ספורטה אל עבר ראש הממשלה נפתלי בנט ובני משפחתו. "זה הכדור שיפגע בבטן הרכה שלך נפתלי בנט ויפגע היישר ביוני בנט אם לא תתפטר", נכתב במכתב הראשון מתוך שניים שמוענו לבני המשפחה בצירוף כדור חי של נשק.

עורך הדין דניאל חקלאי שמייצג את אשר בן דור, מסר בתגובה: "עבירת האיומים היא עבירה חמורה. ישנה חומרה מיוחדת באיומים על נבחר ציבור לרבות ראש הממשלה. אין על כך מחלוקת ואסור שתהיה על כך מחלוקת. השאלה היא כמובן מהו העונש שיש להטיל בגינה של העבירה".

עו"ד דניאל חקלאי

"אני סבור שגזר דינו של בית משפט השלום באשדוד היה מאוזן, מנומק, מקיף ומידתי", הוסיף עו"ד חקלאי. "נדמה לי שבית המשפט המחוזי החמיר מדי עם אשר שסובל מנסיבות אישיות עגומות באופן נדיר. אך מובן שאנו מכבדים את פסיקת בית המשפט המחוזי. אשר מכה על חטא, חש בושה בגין מעשהו, מתכוון לרצות את עונשו ומתכנן לשוב לאחר מכן לחיים עם זוגתו שסובלת ממחלה כרונית ועם ילדיהם".