48 שעות אחרי שעוכב לחקירה, הותר הבוקר (חמישי) לפרסום כי עודד שרקי הוא הקבלן המוכר שנחקר שלשום במסגרת הפרשה שכוללת חשדות לביצוע עבירות חמורות.

החקירה המדוברת, שאותה מובילה היחידה הכלכלית בלהב 433 (יאל"כ), הפכה לגלויה בשבוע שעבר עם מעצרם של 21 חשודים בביצוע עבירות פליליות, ובכללן שימוש בחשבוניות פיקטיביות בהיקף כולל של כחצי מיליארד שקלים. על פי החשד, הכסף הזה שימש ארגוני פשיעה למימון פעילות פלילית ענפה.

"קל מאוד לפגוע בשמו הטוב של אדם באמצעות כותרות כי הוא 'נעצר לחקירה', גם אם אין מאחוריהן שום תוכן אמיתי", מסר עורך דינו של שריקי אבי חימי. "נעמיד דברים על דיוקם. אמנם מרשי, שבנה את שמו הטוב בזיעת אפו ובעשר אצבעותיו, נחקר בפרשה. אבל לאחר שמסר גרסתו כי לא נפל במעשיו רבב, מרשי לא נעצר ושוחרר לדרכו. נדמה לי ששחרורו מדבר בעד עצמו".

החשוד המרכזי בפרשה חשוד שסחט באיומים עשרות דיירים בפרויקטי נדל"ן בדרום, וכן שהוא קשור לארגוני פשיעה. במסגרת הפרשה עוכבו לחקירה כמה בעלי חברות בנייה, כוח אדם וחברה להשכרת רכב, שחשודים בקבלת חשבוניות חשודות כפיקטיביות או את תמורתן. נוסף עליהם, נעצרו גם עבריינים מוכרים. לחשודים מיוחסות עבירות של סחיטה באיומים, קבלת דבר במרמה ושימוש כוזב במסמכי תאגיד.