היום (חמישי) הודיעה המשטרה כי עצרה את המחבל וואסים א-סעיד, בחשד לרצח בני הזוג תמר ויהודה כדורי בינואר 2019. החשד המרכזי תחילה, היה שהרוצח הוא אחד מבני המשפחה – והמשטרה עצרה את ניתאי כדורי, בנם של הזוג, יחד עם אישתו בחשד למעורבות ברצח. היום, לאחר הפענוח - הוסרה העננה מעל ראשה של  המשפחה. "ניתאי זה הילד שלא דרך על נמלה", אמרה היום רחל לוי, אחותו של יהודה ז"ל. 

 "הוא לא היה יכול לפגוע באבא שלו. אף אחד במשפחה לשנייה לא הטיל ספק בכך", הוסיפה האחות בריאיון ב"חמש".  גם שושנה נוטריקה, אחות נוספת של האב – אמרה ש"לא עלה בדעתנו שהאחיינים ירצחו אותם". עוד סיפרה שושנה על הרגע הדרמטי בו התבשרה על פענוח הרצח לפני 3 שנים: "מרגע שקיבלתי את ההודעה – כל הגוף רועד. בהתחלה בכלל לא האמנתי, כי כל הזמן יצאו בסיפורים והודעות – אבל באותו רגע סימסתי לבת אחי – והיא כתבה לי 'אני לא יכולה לדבר איתך, אני במשטרה'. אז הבנתי".

זמן קצר לאחר הרצח, ניתאי כדורי, בנם של בני הזוג, נלקח לחקירה בחשוד למעורבות באירוע יחד עם אישתו, ושוחרר לאחר שהכחיש את מעורבותו והמשטרה לא מצאה ראיה שקשרה אותו למעשה. במסיבת עיתונאים שכינס לפני שלוש שנים הוא סיפר בדמעות: "אנחנו עוברים התמודדות לא פשוטה, חוץ מהאסון הנורא הזה, של אטימות מוחלטת של הרשויות. זה כולל לקיחה לחדרי חקירה, כמה דקות אחרי שמישהו טרח להסביר לך שההורים שלך לא נמצאים בעולם". ניתאי תיאר כיצד נאלץ לבלות עם עבריינים ונרקמונים בעת המעצר: "אנחנו אזרחים שומרי חוק שמחפשים את האמת. אף אחד לא טרח להסביר לנו מה קורה והפעילו עלינו אמצעים ברוטליים כמו דפיקה על הדלת באמצע הלילה והחרמת הרכבים שלנו. שיתפנו פעולה באופן מלא ומסרנו את הטלפונים שלנו. אנחנו מתפללים שהאמת תצא לאור והנבל הרשע ייתפס", אמר לפני 3 שנים.

 

עו"ד שי לוי, פרקליטם של בני משפחת כדורי, שהוריהם נרצחו על ידי המחבל, סיפר ל-N12 כי כבר לפני כשבוע משטרת מחוז ירושלים התקשרה למשפחה ואמרה להם שיש "התפתחות דרמטית" בחקירת הרצח, אך הם לא פירטו. לדבריו, רק היום בשעות הבוקר המשטרה זימנה שוב את כל המשפחה וסיפרו להם שנתפס הרוצח.

לדברי עו"ד לוי, בני המשפחה איבדו את האמון במערכת לאחר שהם נעצרו זמן קצר לאחר השבעה על הוריהם בחשד למעורבות ברצח. "אבל היום הם שמעו סליחה מהמשטרה והתנצלות", סיפר. "אז בזמנו התראיינתי ואמרתי שהמעצר שלהם הוא בלתי נסלח, וכרגע הם שמעו סליחה סוף סוף. מסבירים להם שהם מתנצלים גם על הטרטור, מסבירים להם את העבודה של המשטרה והחובות שלה וגם מתנצלים על המעצר".

 

בני הזוג כדורי ז"ל (עיבוד: דוברות המשטרה)
בני הזוג כדורי ז"ל והמחבל החשוד שנתפס היום | עיבוד: דוברות המשטרה
_OBJ

המשטרה הודיעה הבוקר כי עצרה מחבל בחשד לרצח תמר ויהודה כדורי שהתרחש בחודש ינואר 2019. מדובר בוואסים א-סעיד בן 34, רווק תושב חברון, שנעצר בחשד לרצח של איוון טרנובסקי, פועל מולדבי בשכונת ארנונה בירושלים בחודש האחרון. במהלך החקירה התברר כי ניסה לרצוח את הילדה הדר בצלאל יום לפני שרצח את הזוג כדורי. בחקירתו הודה: "עשיתי את זה בשבילי ובשביל אללה". פענוח מקרי הרצח התבצע על ידי היחידה המרכזית של מחוז ירושלים והשב"כ, כתב האישום נגדו יוגש בימים הקרובים.