היום (רביעי) פורסם מכתב שכתב דודי אשכנזי, הישראלי שנעצר באי היווני קוס – ככל הנראה בגלל טעות בזיהוי. במכתב שכתב, אשכנזי פונה לציבור ולמשרד החוץ על מנת לקבל סיוע.

מכתבו של אשכנזי: "לעם ישראל היקר לי מכל, ולכל תומכיי, דואגיי ואוהביי. אני הגעתי לקוס לטיול שגרתי ומשום מקום נפלה עלי פצצה. באותו רגע זו מחשבה בלתי נתפסת, אבל לאחר כמה שעות של מחשבה, התחלתי להרים טלפונים".

"בעזרת תמיכה ענקית מכל האנשים הטובים שיש לנו במדינה, מהתקשורת ומהשרים - אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה המרובה והמקודשת הזאת להוכיח את חפותי, ולהוציא אותי מפה כמה שיותר מהר ולהחזיר אותי למדינה שלי, לאישה שלי, לילדים שלי ולמשפחה שלי, שהם הכי יקרים לי בעולם. אני מבקש מעומק הלב ממשרד החוץ ולכל הנוגעים בדבר, לעשות כל שניתן על ידם להשלים את המלאכה ולסייע לעו"ד יסלוביץ להשיב אותי הביתה הכי מהר שאפשר".

אשכנזי, בן 52 מבת חפר, היה בשבוע שעבר בדרכו לחופשה עם אשתו באי קוס שביוון. מיד עם נחיתתו בנמל התעופה, הוא נעצר ונלקח לחקירה. בתוך זמן קצר התברר לו כי הוא מואשם בסחר בסמים. במשרד החוץ פנו לממשלת יוון וטענו בתוקף שאשכנזי הוא איננו החשוד. במשטרה אף פרסמו שמספר תעודת הזהות שמופיע בבקשת המעצר הינו של אדם אחר, בעל אותו השם.

מוקדם יותר השבוע פרסמנו מסמכים שמוכיחים כי אשכנזי איבד את הדרכון שלו ב-2002. נראה כי קיים ישראלי בשם דודי אשכנזי, שלפי החשד ביצע עסקת סמים בשווי של מיליוני שקלים. אותו אדם מבוקש גם באירופה ויש נגדו צו מעצר בין-לאומי, לא רק ביוון אלא גם בבלגיה - שם צו המעצר הבין-לאומי מייחס לו ניסיון התנקשות.

כדי לתרום למאבק שחרורו של דודי אשכנזי: https://beactive.co.il/project/68739