בתום חקירה סמויה שמתנהלת זה כמה שבועות, המשטרה ומח"ש חשפו לפנות בוקר (שני) שתי מעבדות לגידול סמים בדיר אל-אסד ובכיסרא שהכילו למעלה מ-500 שתילי מריחואנה - אחת מהן בביתו של שוטר סיור ממחוז חוף.

השוטר שנעצר מתגורר בכפר כיסרא שבצפון ויובא בצוהריים לבית המשפט השלום בירושלים - לדיון בהארכת מעצרו. בנוסף, נעצרו 5 אזרחים נוספים שחשודים כי הם מעורבים בגידול הסמים במעבדות שנחשפו. יתר החשודים יובאו בהמשך היום לדיון הארכת המעצר בבית משפט השלום בנצרת.

מעבדת הקנאביס שנמצאה ביהוד (צילום: דוברות המשטרה)
מעבדת קנאביס. תמונת ארכיון | צילום: דוברות המשטרה

"במסגרת פעילות יזומה וממוקדת של שוטרי המחוז הצפוני למנוע הפצה של סמים מסוכנים נפתחה חקירה סמויה ביחידה המרכזית של מחוז צפון במסגרתה עלה כי בין המעורבים נמצא גם שוטר והמחלקה לחקירות שוטרים הצטרפה לחקירה", מסרה המשטרה.

"היום לפנות בוקר הפכה החקירה לגלויה ושוטרי מחוז צפון יחד עם חוקרי מח"ש פשטו על היישובים דיר אל-אסד וכיסרא ועצרו 7 חשודים. ביישובים נתפסו 2 מעבדות שהכילו למעלה מ-500 שתילי מריחואנה", הוסיפו בהודעה.

ממשטרת ישראל נמסר: "מדובר בחקירה שנמצאת בראשיתה ומעצר שבוצע על פי האמור, רק הבוקר. טרם התקבלו חומרים במחלקת משמעת, וצפוי כי יועברו בימים הקרובים. עם קבלת החומרים תישקל נקיטה באמצעים מנהליים כמקובל".

בשבוע שעבר חשפה המשטרה מעבדת הידרו בדירה בקריית ים - ובה שתילים של חומר החשוד כסם מסוג קנאביס במשקל של כ-10 ק"ג וכן ציוד רב המשמש לגידול סמים. החשוד, תושב העיר כבן 40, נעצר לחקירה בתחנת משטרת זבולון.