פרקליטות מחוז ת"א פלילי הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד בן 19 מחולון בגין רצח בנסיבות מחמירות, גניבה ועוד. זאת לאחר שביצע רצח תוך התעללות בגבר בן 61. הצעיר מואשם שדקר את הגבר עשרות פעמים בראש ובצוואר, ניסה לחנוק אותו - ובהמשך להעלים ראיות מזירת הרצח. 

הנאשם והקורבן הכירו ברשת הכרויות באינטרנט וזמן קצר לאחר מכן הצעיר עבר להתגורר אצל בן ה-61. בהמשך גילה המארח כי בן ה-19 גנב ממנו כסף בזמן שהתגורר אצלו, ובעקבות זאת ביקש ממנו לעזוב את הדירה. שבוע לאחר מכן, ביקש הנאשם לחזור לישון אצלו פעם אחת נוספת, ואותו גבר נענה לבקשה.

הצעיר הגיע לדירתו, נטל מהמטבח סכין חדה וגדולה - ודקר עמה את הגבר בצוואר ובראש. המנוח הצליח לעמוד על רגליו ולהימלט לעבר דלת הדירה, אך בן ה-19 תפס אותו ודחף אותו אל הרצפה – תוך כדי שהקורבן שאל אותו: "למה? למה?".

מתנדבי זק"א בזירת האירוע בתל אביב (צילום: זק"א תל אביב)
זירת האירוע בתל אביב: "מלמדת על כעס רב" | צילום: זק"א תל אביב

הנאשם הרים חפץ עץ גדול והכה בראשו של הגבר בחוזקה. מיד הוא בדק את הדופק שלו וסבר שהוא עדיין בחיים, אז הוא הביא כרית ספה גדולה - וניסה לחנוק אותו באמצעותה. לאחר מכן הוא לקח פעם נוספת את הסכין ודקר את הגבר עשרות פעמים נוספות, תוך שהוא קורא לעברו: "תמות יא בן זונה, מה שכולם עשו לי אני אוציא עליך. את כל החרא שעשו לי כל החיים, כל האנשים שירדו עלי והציקו לי - אני אשחט אותך יא בן שרמוטה". בשלב זה, הוא לקח סכין נוספת שהייתה בתיק שלו, והחדיר את שתי הסכינים לתוך עומק חלל פיו של המנוח והשאיר אותן שם.

"פעל בקור רוח לאחר הרצח וצילם את הגופה"

על פי כתב האישום, לאחר הרצח הצעיר ניגש להתקלח, ולאחר מכן צילם כמה סרטוני וידאו של הגופה וזירת הרצח. הוא אף גנב את כרטיס האשראי של המנוח ומסמכי זהות שלו. אז הוא נמלט מהזירה ופעל להעלמת הראיות. הוא מואשם בעבירות של רצח בנסיבות מחמירות, השמדת ראייה, שיבוש מהלכי משפט, גניבה והונאה בכרטיס חיוב.

 

החשוד ברצח בתל אביב (צילום: N12)
החשוד ברצח בתל אביב | צילום: N12

בבקשת המעצר ציינה עו"ד מור כאהן כי הנאשם "טפל עלילת שווא כלפי המנוח, בניסיון להפחית מחומרת מעשיו, בכך שטען כי הרצח בוצע לאחר שהמנוח ניסה לאנוס אותו. בכך גרם המשיב, מעבר למעשה הרצח עצמו, גם לפגיעה אנושה בכבוד המת".

מטעם עו"ד מיכל עורקבי ועינת ברנע מהסניגוריה הציבורית שמייצגות את הנאשם נמסר: "מדובר בתיק שפותח חרך הצצה לחצר האחורית של החיים בחברה הישראלית. זה תיק שיש בו יותר מקורבן אחד, והדברים עולים גם מכתב האישום שהוגש, ויתבררו בבית המשפט"

"כבר בשלב זה, מאכזב לראות שהפרקליטות מתעלמת בעקביות מהרפורמה בעבירות ההמתה, ובחרה להאשים את הצעיר הזה ברצח בנסיבות מחמירות, ולהתעלם מהנסיבות המיוחדות והמקלות של האירוע, והן קיימות. הלקוח שלנו, עם נסיבות חיים מורכבות מאוד, שנאלץ לשרוד חיים ברחוב ונוצל על ידי אנשים שנקרו בדרכו, והמנוח ביניהם".