כמה ימים חלפו מאז השוד הנועז במתחם הכספות של חברת "רותניום" ברחוב אחד העם בתל אביב ועדיין אין עצורים, אך היום (שני) נודע ל-N12 על פרטים חדשים. 11 כספות נפרצו ופרטי הקשר של החשודים הועברו לידי המשטרה, וכך גם צילומים שלהם. בחברה מעריכים כי נגנבו עד עשרות אלפי שקלים, בהם גם תכשיטים - אך במשטרה נזהרים מלנקוב בהערכה כזו.

כפי שפרסמנו, שני חשודים מרכזיים, דוברי צרפתית, בשנות ה-50 לחייהם, יצרו קשר עם החברה כ"לקוחות חדשים". שלושה ימים לאחר מכן, הם זומנו לפגישת היכרות והטמעת פרטיהם בחדר הכספות - והגיעו עם מסכות קורונה.

לאחר שנכנסו לאתר ופגשו לראשונה את המאבטח להליך זיהוי והרשמה, השניים הצמידו לו אקדח לרקה. הם אמרו לו: "לא באנו לרצוח אותך, אתה תשב בצד, אל תפריע לנו ותיתן לנו לעשות מה שאנחנו צריכים לעשות". המאבטח סיפר כי חשש לחייו וכתוצאה מכך - פתח להם את המעברים עד לחדר הכספות.

5 דקות מרגע כניסתם לחדר, החלה לפעול האזעקה האוטומטית, שפועלת בעת שהיא מזהה שאדם נמצא בחדר הכספות יותר מ-5 דקות. הגנבים הגיעו בריצה למאבטח, דרשו ממנו שיפסיק את האזעקה והוא אמר להם שהיא פועלת אוטומטית. הם מצידם נמלטו עם מעט שלל בידיהם וללא כספות, אך עם תכשיטים שהצליחו להרים ומזומנים.

בלשי צוות חקירה מיוחד של משטרת מרחב ירקון  (צילום: N12)
בלשים במתחם הכספות אתמול | צילום: N12

המאבטח לא נדרש לטיפול רפואי ולא נחבל, על אף שנאזק באזיקונים. בחברה לא פיטרו אף עובד, אך המאבטח עדיין לא שב לעבודה.

בעקבות המקרה הקימו במשטרה צוות חקירה מיוחד במטרה לבדוק כיצד התבצע השוד. החוקרים אספו את התיעוד שנתפס במצלמות האבטחה שמסביב למתחם, ואתמול הגיעו למתחם עצמו כדי להמשיך את הליכי החקירה. המאבטח שאקדח הוצמד לראשו מסר עדות במשטרה לאחר האירוע.

מרבית הלקוחות של המתחם הם יהודים וישראלים תושבי חו"ל שבחרו להפקיד בו את הרכוש היקר שלהם. באתר החברה נכתב שחדר הכספות המאובטח של החברה הוא "הראשון והגדול ביותר בישראל", וציינו כי הוא מאובטח ברמת הבטיחות הגבוהה ביותר הקיימת כיום בארץ.