כחצי שנה לאחר שסגן השר אביר קארה הצביע פעמיים בכנסת, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אישר היום (שני) כי המשטרה פתחה בחקירה נגד קארה - כך נודע ל-N12. ח"כ דוד אמסלם הגיש עתירה ובה דרש ממנו להורות על פתיחת חקירה בשל האירוע. דבר פתיחתה של החקירה נחשף במהדורה המרכזית לפני כחודשיים.

"הרבה למעלה מן הצורך נציין כי בחודש ספטמבר 2021, עוד בטרם הוגשה העתירה, החל הליך בדיקה מקדימה ביחס לפרשה, וזאת בהתאם להנחיית היועץ המשפטי לממשלה. בהמשך לכך, ביום 13.12.2021 אישר היועמ"ש פתיחת חקירה פלילית בעניין, אשר עודנה בעיצומה", נכתב.

לפני כחודש החוקרים שבו לגבות עדויות במשכן הכנסת - לאחר שהמשטרה החלה לפני כחודשיים לאסוף תיעודים ממצלמות האבטחה שתיעדו את ההצבעה הכפולה, ונגבו עדויות מחברי הכנסת שנכחו במקום כמו יו"ר הכנסת מיקי לוי.

ההצבעה הכפולה, שגררה ביקורת חריפה מצד חברי האופוזיציה שקראו לחקור את קארה, התרחשה בתחילת יולי במהלך הדיונים על הצעת חוק הביטוח הלאומי. ח"כ קארה הצביע בשמו, אך בהמשך הצביע גם במקומה של יו"ר הקואליציה וחברתו לסיעת ימינה, עידית סילמן. קארה טען שעשה זאת בטעות, ויו"ר הכנסת הורה על ביצוע הצבעה חוזרת.

עם הודעת המשטרה על פתיחת החקירה נגדו, קארה הגיב: "התבשרתי כמוכם דרך התקשורת שנפתחה נגדי חקירה פלילית. כמובן שאם אדרש - אשתף פעולה כפי שעשיתי בזמן אמת בבדיקה שנעשתה בכנסת שהעלתה שההצבעה נעשתה בתום לב. יש לציין שמיד עם הטעות התרעתי עליה כדי שתתוקן כפי שמתועד וכבר נבדק".