אחרי שאתמול דווח שהיועמ"ש אביחי מנדלבליט "התקרר" באשר להיתכנות להסדר הטיעון עם נתניהו, גורם בסביבת היועץ התבטא אתמול (רביעי) באופן נחרץ עוד יותר נגד הסדר הטיעון, כך פורסם ב"מהדורה המרכזית". "לא קורה כלום ולא יקרה כלום", אמר הגורם, וזאת על רקע השיחות הקדחתניות של נתניהו עם סנגוריו עו"ד עמית חדד ועו"ד בועז בן צור שמתקיימות משעות הצוהריים. תיעוד שהגיע לידי N12 מראה את השיחות של יו"ר האופוזיציה עם סנגוריו.

למרות אותן שיחות קדחתניות, נראה שהמגעים טרם הניבו התקדמות משמעותית להסדר. אמש התקיימה שיחת טלפון בין סנגורי נתניהו למנדלבליט, ובה קיוו הסנגורים להבין מה עמדתה של הפרקליטות. הסנגורים לא קיבלו מפי היועץ את תנאי הסף, אותם קווים אדומים שדורש מנדלבליט על מנת להתחיל במשא ומתן, דבר שמוסיף עוד להשערה שהצדדים עדיין רחוקים מהסדר.

עוד מתברר כי בצוות ההגנה של נתניהו יש חילוקי דעות באשר לכדאיות ההסדר. עורכי הדין חדד ובן צור סבורים שמדובר בהסכם טוב, אפילו חלומי, ואילו עורך הדין של משפחת נתניהו יוסי כהן חושב שהסדר כזה הוא טעות קשה. לדעתו העסקה תפגע במוניטין של נתניהו: "הודאה של נתניהו זה כתם למורשת שלו". לאור כל זה, יש סימני שאלה גדולים באשר להיתכנות העסקה בתקופת מנדלבליט, ואולי אף להיתכנות ההסדר בכלל.

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו במשפט, עדות ניר חפץ
היועמ"ש אביחי מנדלבליט (צילום: לע"מ)
היועמ"ש אביחי מנדלבליט | צילום: לע"מ

מוקדם יותר אתמול דיווחנו על התחדשות המגעים בין הצדדים. החשש העיקרי של נתניהו מההסדר הוא האפשרות שבית המשפט יקשיח את העונש המוסכם בין הצדדים בבואו לגזור את הדין. כך, במקום שהעונש שיקבל יוכל להיות עבודות שירות - הוא עלול להיות חשוף לספוג עונש של מאסר בפועל שממנו הוא כל כך רוצה להימנע.

שלשום דווח שמנדלבליט "התקרר" וכי הסיכויים להסדר טיעון נמוכים. גורמים בסביבת היועמ"ש הסבירו שמנדלבליט מעט נסוג מעמדותיו באשר לכדאיות ההסכם גם בשל הביקורת הציבורית על ההסדר וגם בשל "ביקורת מבית".