סערת פרישתו של ניצב חכרוש: במשטרת ישראל ממשיכים לעסוק בפרשה, למרות הודעתו היום (שני) של ראש אגף סיף לפרוש, זאת בעקבות הפרסום בעיתון "הארץ" כי דילג מעל קורבן רצח בעודו מדמם למוות. הבדיקה בעניינו צפויה לעסוק גם בבכירים בארגון, שככל הנראה ידעו על קיומו של הסרטון.

 צוות מיוחד שמונה על ידי המפכ"ל והיה אמור להיפגש היום ולדון בעניינו של חכרוש, החליט לפי שעה לעצור את הבדיקה. עם זאת, התמונה שעולה במשטרה עד כי הראתה התנהגות בעייתית למדי. "ההתנהגות של ניצב חכרוש באירוע הרצח הייתה לא טובה בלשון המעטה", אמר גורם שמקורב לצוות הבדיקה.

במקביל, במשטרה בודקים כעת את סוגיית התעלמותם של בכירי המשטרה דאז מהתנהלותו של חכרוש, אף שהסרטון שלו הגיע גם לידיהם והיה מוכר להם. בכוונת חברי הצוות להגיש למפכ"ל קובי שבתאי דוח מסכם כבר ביום חמישי הקרוב.

בתוך כך, פרישתו של ניצב ג'מאל חכרוש מהפיקוד על אגף סיף למאבק בפשיעה בחברה הערבית מגיעה בתזמון מעניין: דווקא כעת, מספר הנרצחים בחברה הערבית בחודש האחרון הוא הנתון הנמוך ביותר לעומת עשרת החודשים שקדמו לו. עם זאת, במשרד לביטחון הפנים ובמשטרה מייחסים נתון זה לפעילות האינטנסיבית של המשטרה בחברה הערבית במשך החודשים האחרונים.

הבוקר הודיע ניצב ג'מאל חכרוש על פרישתו מהמשטרה, וקיים שיחה עם בכירי אגף סיף במשטרה. בהודעה מטעמו נכתב כי הוא הודיע על החלטתו לפרוש מהמשטרה למפכ"ל שבתאי כבר אתמול, בשיחה שקיימו השניים. "המפכ"ל כיבד את בקשתו", נכתב בהודעה, "הודה לו על שירותו כפורץ דרך במשטרה וכמי שהוביל תהליכים משמעותיים לקירוב הערבים והיהודים במדינה ואיחל לניצב ג'מאל חכרוש בהצלחה בהמשך הדרך".

לפני כשבוע, עם פרסום הסרטון והתחקיר בעניינו, יצא חכרוש לחופשה מהמשטרה. לפני הודעת הפרישה אמר ל-N12: "יש עליהם תקשורתי נגדי, אני דבק בזה שלא שגיתי ואת זה אומרת גם משפחת המנוח ויש תמונות שלא פורסמו ומוכיחות שבאמת סגרתי את הזירה. החלטתי לכנס את השורים שלי כדי לדבר איתם על ההתפחויות. לגבי המפכ"ל, אני מקבל ממנו עידוד והוא אמר לי שהוא איתי".

בסרטון שפורסם בשבוע שעבר, נראה ניצב ג'מאל חכרוש בזירת רצח בכפר כנא בספטמבר 2020. בתיעוד שפורסם, נראה חכרוש מדלג מעל קורבן הרצח – ועוזב את הזירה מבלי להגיש סיוע, למרות שבאותם רגעים הוא עדיין היה בחיים. בקטטה הזו נרצח גאזי אמארה, בן 35 מכפר כנא, בידי קרוב משפחתו.