הקרב נגד "נוכל הטינדר" עולה מדרגה: הבוקר (שני) הוגשה נגד סיימון לבייב (שמעון יהודה חיות, במקור) קובלנה פלילית לבית המשפט, מצד משפחתו של איש העסקים לב לבייב. "הוא נוכל ורמאי ששינה את שמו למטרות פליליות", נכתב. "תוך הזדהות כי הוא בן למשפחת לבייב ונטילת המוניטין של הקובלים, הנאשם עקץ, הונה, רימה, כיזב ופגע בנשים, גברים ועסקים בישראל ובעולם, כאשר מעשים אלו שויכו לקובלים בשל שם משפחתם".

לקריאת המסמך המלא שהוגש לבית המשפט - לחצו כאן

בקובלנה שהוגשה נגד חיות וגם נגד אביו, יוחנן אהרון חיות, תושב בני ברק. קובלנה פלילית אזרחית היא הליך משפטי מיוחד שבו האזרחים – ולא המדינה – הם המאשימים. ניתן להגיש אותה בשורת עבירות, ומשפחת לבייב טוענת לכמה סעיפי אישום ובראשם: לשון הרע במזיד מצד לבייב-חיות, פגיעה בפרטיות במזיד ופגיעה בזכויות יוצרים בשני סימני מסחר במזיד. ובית המשפט יכול להטיל על כל סעיף אישום שנת מאסר, כלומר בתיאוריה - עד 11 שנות מאסר נגד לבייב-חיות, אם כי הסיכוי לכך ככל הנראה נמוך.

משטרה תסרב לדרישות לבייב (צילום: יוסי זילגר, פלאש 90, חדשות)
משפחתו של לב לבייב זועמת על השימוש בשם | צילום: יוסי זילגר, פלאש 90, חדשות

במסמך שהוגש לבית המשפט נכתב כי "משפחת לבייב היא משפחה אמידה, ולה עסקים רבים. תקופה ארוכה מציג הוא מצג שווא כי הוא בנו של לב לבייב, ומקבל טובות הנאה רבות (בהן חומריות) והכול תוך עורמה ודברי כזב, כי הוא בן למשפחת לבייב, וכי משפחת לבייב תשלם ותישא בעלויות טובות הנאה אלו". עוד טוענת המשפחה כי הוא השתמש בסימן המסחרי של חברת LLD DIAMONDS כדי "לגרום לקורבנותיו להאמין כי הוא אכן משתייך לחברת היהלומים ואף CEO החברה, כפי שהיה חותם הוא וכי הוא חלק ממשפחת לבייב".

• הריאיון שהפך לעימות: "אני ג'נטלמן"; "אתה נוכל"

"אגב הזדהות כי הוא בן למשפחת לבייב ונטילת המוניטין של הקובלים, הנאשם עקץ, הונה, רימה, כיזב ופגע בנשים, גברים ועסקים בישראל ובעולם, כאשר מעשים אלו שויכו לקובלים בשל שם משפחתם", נכתב עוד בקובלנה. "בין היתר, השתמש הנאשם ב"טינדר" על מנת לאתר נשים, ביצע עליהן מניפולציות רגשיות, הוציא מהן כספים בעורמה ולבסוף שכנע אותן להעביר לידיו סכומי עתק, ואל לאותן נשים לחשוש, שכן הוא בן למשפחת לבייב".

"באחד המקרים במהלך 2017, לקח תמונה משותפת של לב לבייב עם ביתו איילת (אחת הקובלות) והוסיף את עצמו בתוכנת פוטושופ לתמונה, והציג אותה כהוכחה להיותו בן למשפחת לבייב", נכתב עוד בקובלנה. בכך, טוענים בני משפחת לבייב שהוא גם פגע בפרטיותם וגם בזכויות היוצרים שלהם על התמונה.

עורכי הדין של משפחת לבייב סיכמו: "המוניטין של משפחת לבייב נפגע, הוא השפיל את המשפחה והטיל צל כבד על שמם בפני מוסדות פיננסיים. מאחר שמעשי הנאשם כה חמורים וזדוניים, ואף בימים אלו מציג עצמו הנאשם כ'סיימון לבייב' וכ'מולטי מיליונר' הקשור למשפחת לבייב, ואף ממשיך 'להתפרנס' ממעשיו הנלוזים, מוגשת נגדו קובלנה פלילית". 

אביו של סיימון מואשם בקובלנה בסיוע ובשידול בנו להמשיך בהונאות תחת שם המשפחה, וכן שהוא עזר לבנו להציג את עצמו כאחיינו של לב לבייב וכאדם אמיד מאוד. לב לבייב עצמו לא חתום על הקובלנה, אם כי בני משפחתו: זבולון לבייב, איילת לבייב יעקובסון, רותי לבייב יליזרוב וחגית סופייב לבייב - וגם חברת LLD DIAMONDS. הקובלנה הוגשה על ידי עו"ד גיא אופיר, רועי בן דוד ו-ויקטוריה רזניק לבית משפט השלום בתל אביב.

עו"ד גיא אופיר המייצג את המשפחה מסר: "הליך פלילי זה הינו הסנונית הראשונה בשורה שהליכים משפטיים שמשפחת לבייב הורתה לי לנקוט נגד הנוכל ושותפיו. בימים הקרובים גם תוגש תביעה כספית נגד הנוכל וכל מי שהיה שותף למעשיו בעבר ובהווה. כך גם תוגש תביעה נגד האתרים שבחרו לחבור לנוכל ולאפשר לו למכור ברכות בתשלום תוך ניצול קורבנותיו. משפחת לבייב מתכוונת לתרום הכסף שתשיג אל קורבנותיו האחרים".

עו"ד גיא אופיר (צילום: יח"צ)
עו"ד גיא אופיר | צילום: יח"צ