חמישה חודשים וחצי יושב השחקן משה איבגי בכלא צלמון, שם השתתף בתוכנית לטיפול בעברייני מין. איבגי שהכחיש לאורך כל החקירה בעניינו, שכפר באישומים כנגדו, הבין, כך אמר, שהוא צריך טיפול. השחקן, שזכר שעות של טקסטים בעל פה, ביקש לקרוא מהכתב בדיונו בוועדת השחרורים. הפרקליטות התנגדה לשחרור המוקדם, גם אם לא ערערה על החלטת ועדת השחרורים. כך גם ארגוני הנשים ואחת הקורבנות שבהן פגע. היום (שני) הוא אמור להשתחרר מהכלא. 

"אני מתבייש במעמד הזה", אמר ברגע שבו ניתנה לו האפשרות לפנות לחברי ועדת השחרורים שאותם ניסה לשכנע שהוא יוצא מהכלא אדם אחר. "מעולם בחיי לא תיארתי לעצמי שאני אגיע למקום הזה שאורשע בעבירות מין, שאפגע בנשים שפגשתי בהם וארד כך לבירא עמיקתא".

משה איבגי (צילום: Flash90)
משה איבגי, ארכיון | צילום: Flash90

"חטאתי, פשעתי, פגעתי, חטאתי בחטא היוהרה, התבלבלתי במעמדי ניצלתי אותו לרעה בלי מודעות, הייתי עיוור לרגשות של האחר", הוסיף. "האמנתי שאני יכול ושכולן רוצות את מה שרציתי, הייתי חופשי מדי עד כדי חציית גבולות".

חגית פאר מזכ"לית נעמת אמרה: "הפרקליטות כשלה שוב במבחן הערכי ונראה שיש סלחנות, אני לא מבינה מאיפה זה מגיע. אין שום סיכוי שבן אדם יעבור באמת שינוי כלשהו בזמן כל כך קצר".

ומנגד, עו"ד חן מאירי שמייצגת את איבגי יחד עם עו"ד מיכאל כרמל מסרה כי "ליבי עם הנפגעות יחד עם זה, בל נשכח, מדובר בשלושה סעיפי עבירה ברף נמוך ביותר. האחד, בעבירה של חיבוק והשני של מילה. אילולא היו קוראים לו משה איבגי, ספק רב אם זה היה מגיע לפתחו של בית המשפט, וגם אם כן, זה היה מסתיים במאסר מותנה. אני מברכת על החלטת ועדת השחרורים, ואני סבורה שזו החלטה ראויה, מתבקשת, שלא מתייחסת להמון הזועם.

עו"ד חן מאירי (צילום: באדיבות המצולמת)
"מדובר בשלושה סעיפי עבירה ברף נמוך ביותר", עו"ד חן מאירי | צילום: באדיבות המצולמת
עו"ד מיכאל כרמל
עו"ד מיכאל כרמל