"זה פשוט חלום בלהות" – כך הגיבו היום (רביעי) שניים מהורי הילדים במעון הפרטי בפתח תקווה, לאחר הארכת מעצרן של מנהלת המעון ובתה הגננת בחשד להתעללות בפעוטות. "אנחנו בהלם. לא מעכלים את זה ולא רוצים להאמין. אנחנו עדיין לא בדיוק מבינים מי נגד מי", הוסיפו ההורים בשיחה עם N12. בית המשפט האריך היום את מעצרן של מנהלת המעון והגננת בארבעה ימים נוספים.

"זה משהו שאתה רואה בחדשות ופתאום זה מגיע אליך. אנחנו לא יודעים מה עושים. אין מילים", המשיכה האם בתיאור הרגשתה לאחר שנחשפה לסרטונים שבהם נראות הגננות מתעללות ומכות את הפעוטות בגן. "היה לנו לילה לבן ועד הבוקר רצינו להאמין שזה משהו קטן, עד שהראו לנו סרטונים ואז הבנו", הסביר האב.

ההורים סיפרו כי זיהו מיד את הילד שלהם בוודאות בסרטונים, אך הבהירו כי לא יכלו לקשר את השינוי שבו הם חשו בהתנהגות הילדים בזמן אמת למשהו שקורה בגן. "היו שינויים בהתנהגות, אבל אתה לא יודע לאן לייחס את זה", סיפר האב. "בדיעבד זאת כן יכולה להיות אופציה, אבל כשזה קורה בפועל ואתה לא יודע שמשהו כזה מתרחש אתה נותן לזה הסברים הגיוניים", הוסיפה האם.

לזוג ההורים יש ילדים בוגרים יותר שהלכו בעבר לאותו הגן, ולדברי ההורים חשדות שכאלו לא עלו בעבר מעולם. "זה לא מסתדר. אנחנו נתנו בגננות האלו אמון עד לרגע האחרון", אמרה האם. "עד שצפיתי בסרטונים לא יכולתי להאמין, זה לא התיישב לי בשום צורה".

ההורים לא אמרו כיצד הם רוצים שהסיפור יסתיים, והבהירו כי ההלם הוא הרגש העיקרי שאותו הם חשים כרגע. "יש לנו רגע שאנחנו צריכים לעכל בעיקר. אנחנו מתרכזים בעצמנו ובילדים כרגע, ואחרי זה נראה מה הלאה", סיכמו ההורים. מנהלת המעון ובתה הגננת נעצרו אתמול בחשד להתעללות בפעוטות חסרי ישע.

לפני כשבוע פתחו שוטרי תחנת פתח תקווה בחקירה מואצת, עם קבלת תלונה מקוונת מהורי פעוטה כבת שנתיים בדבר חשד לפגיעה בה במסגרת מעון פרטי. המשטרה גבתה עדויות מהורים רבים ותפסה אמצעי תיעוד שהעלו בתום בחינה מקצועית ממצאים קשים המעלים חשד לפגיעה בחסרי ישע כלפי מספר ילדים במועדים שונים. החקירה נמשכת ובמהלכה תוסיף המשטרה לבחון את כלל חומרי התיעוד, לצד זימון הורי הפעוטות לעדכון בדבר ממצאי החקירה, תוך ליווי מקצועי של עובדת סוציאלית מיוחדת.