המשטרה עצרה הבוקר (רביעי) 3 חשודים בניסיון רצח של שני תושבי נהרייה באמצעות הנחת מטען חבלה מתחת לרכבם. מטען החבלה שהניחו לכאורה החשודים ב-21 באוקטובר גרם לפציעתם של שני תושבי העיר באורח קשה - האחד גבר בן 32 והשני נער בן 19.

החשודים, תושב נהרייה בן 41, תושב שלומי בן 27 ותושב מעלות תרשיחא בן 23, הובאו הבוקר לחקירה שבסיומה החליטה המשטרה לבקש את הערכת מעצרים. מחר יובאו השלושה בפני בית משפט השלום בעכו לדיון בנושא. עורך הדין שמעון ציון, פרקליטם של שלושת החשודים, טען כי המעצר של אחד החשודים שהוגדר כבכיר על ידי המשטרה נועד לסכל את החתונה שלו, שעתידה להתקיים ביום ראשון.

"מדובר במעצר שקשור לסכסוך בין שתי כנופיות פשע בצפון, שהטילו אימה גם על אזרחים חפים מפשע", מסביר בכיר במשטרה בריאיון ל-N12: "כולנו תקווה שהמעצר הזה, והחקירה האינטנסיבית שמנוהלת כעת ירגיעו את השטח. אנחנו נפעל ונמשיך לחקור את מעורבותם של העצורים גם באירוע הזה של פיצוץ הרכב וגם באירועים אחרים".

זירת הפיצוץ בנהריה (צילום: אנשי הדממה)
זירת הפיצוץ בנהריה | צילום: אנשי הדממה

בסמוך להתרחשות האירוע דווח ל-N12 כי השניים שנפצעו כתוצאה מפיצוץ הרכב מקורבים לעבריין מוכר באזור הצפון. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהוזעקו לזירה ברחוב המייסדים שבעיר העניקו להם טיפול רפואי ופינו אותם למרכז הרפואי לגליל עם חבלות בגפיים ובמצב לא יציב.

"היינו בתחנת מד"א כששמענו את הפיצוץ החזק ומיד יצאנו למקום, מרחק של כ-200 מטרים", שחזרו פרמדיקית מד"א אליענה אגסי וחובש מד"א דור וקנין. "במקום הייתה המולה רבה ועשרות אנשים היו בזירה. הרכב היה על המדרכה כשאחד מהפצועים שכב בסמוך לחלקו השמאלי כשהוא בהכרה ובתוך הרכב נלכד פצוע נוסף כשהוא מחוסר הכרה. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל הנחת חסמי עורקים ועצירת דימומים, הכנסנו אותם במהירות לניידות לטיפול נמרץ ופינינו אותם לבית החולים כשמצבם קשה ולא יציב".