בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (חמישי) ארבע שנות מאסר וחצי על איציק זריחן, שוטר ביחידת המעברים, שהודה במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות מין ומרמה בשש נשים. בנוסף, הוטל על זריחן קנס של 174 אלף שקלים שאותם יעביר למתלוננות. לאחר ההרשעה נמסר מהמחלקה לחקירות שוטרים, שניהלה את התיק: "כתב אישור חמור, העונש שנקבע הוא משמעותי".

על פי המתואר בכתב האישום, במשך שלוש שנים זריחן הציג את עצמו במרמה בפני שש המתלוננות כגבר רווק, המשרת בתפקיד בכיר ביחידה מסווגת. במסגרת ההתחזות, הוא הציע לאותן נשים להתגייס ליחידה תוך שהוא מבטיח להן שכר גבוה והטבות נוספות. יחד עם זאת, טען זריחן שבמסגרת העבודה יהיה עליהן לשכב עם עבריינים כדי לדלות מהם מידע מודיעיני.

יתרה מזאת, השוטר אמר למתלוננות שיהיו תחת מעקב צמוד בכל יום, ושאף ייאלצו לעבור "הכשרה" בהדרכתו שתכלול קיום יחסי מין על מנת לשפר את ביצועיהן - זאת כתנאי הכרחי לקבלת התפקיד. במסגרת הקשר עם אותן נשים, זריחן השתלט על שגרת חייהן והפחיד, השפיל וביזה אותן. מלבד שש המתלוננות, פנה הנאשם דרך הרשתות החברתיות לנשים נוספות והעביר להן את אותה ההצעה.

בעקבות המעשים החמורים הללו הרשיע בית המשפט את זריחן בעבירות של ניסיון קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ואינוס במרמה. "מדובר בכתב אישום חמור", טענה עו"ד נטלי חגי ממח"ש. "הנאשם ניצל את תמימותן של הצעירות, הציג מצגי שווא והונה אותן פעם אחר פעם. הסדר הטיעון שנערך בתיק זה הותיר את העבירות החמורות בכתב האישום שבו הודה הנאשם, והעונש שנקבע הוא משמעותי, בעל מסר הרתעתי ומגנה".