טל דונקל הייתה ראש הלשכה של סא"ל דן שרוני בבה"ד 6. היא כבר בחופשת השחרור שלה, ובעוד שבועיים תסיים את שירותה בצה"ל. אחרי שגילתה שהמפקד שלה חשוד בכך שתיעד עשרות חיילות, כולל אותה, במצבים אינטימיים – היא מתקשה להאמין שעם הטעם הזה היא תסיים את השירות.

"הקשר שלנו היה קשר של מפקד-פקוד", מספרת דונקל. "סמכתי עליו, הוא עשה הכול בשבילי". כשהיא נדרשה להיכנס לבידוד, דונקל אומרת כי מי שהיה אז מפקדה ביקש ממנה לחזור לבסיס בטענה שיש נהלים חדשים: "הוא אמר לי 'תבואי לכאן, יש כאן חדר שאפשר לעשות בו בידוד עם שירותים ומקלחת בתוך החדר כדי שאת לא תפגשי אנשים'".

טל דונקל הרל"שית של סא"ל דן שרוני (צילום: חדשות 12)
חשפה באומץ את המקרה שעברה, טל דונקל | צילום: חדשות 12

"כשהייתי בבידוד בחדר שלו היו שם כבלים שמחוברים לשקעים, והוא ביקש ממני לא להוציא אותם", משחזרת הצעירה. "הוא אמר לי שזה של ממ"גים אחרים. זה לא היה של ממ"גים אחרים, אלה היו מצלמות". היא גילתה את זה כשהוזמנה לחקירת מצ"ח שנפתחה בעניין, אז היא נחשפה לתיעוד שלה מתקלחת ומתלבשת. מי שלפי החשד צילם אותה ללא ידיעתה הוא סא"ל שרוני – המפקד שאמור היה לשמור עליה.

"למה שאני אשתוק?"

"יהיה לי נורא קשה לסמוך על אנשים שוב – במיוחד כשזה במקום שהוא היה הביטחון שלי כביכול, צה"ל", מספרת דונקל בגילוי. "נורא אהבתי לשרת, ואז כשהבנתי את זה נהרס לי כל השירות הצבאי שלי". אחרי ששמו של סא"ל שרוני הותר לפרסום, החליטה דונקל לשתף את מה שעברה בפוסט באינסטגרם.

סא"ל דן שרוני (צילום: אינסטגרם)
חשוד בעבירות חמורות, סא"ל דן שרוני | צילום: אינסטגרם

"בהתחלה אמרתי 'למה שאני אחשוף את הסיפור הזה?'", היא אומרת. "ואז הבנתי – למה שאני אשתוק עליו? זה לא משהו שאני צריכה לשתוק... אז כן בחרתי לפרסם את הפוסט וכן גם בחרתי להגיע לכאן (כדי) שזה לא יקרה לעוד אנשים".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Tal Dunkel (@taldunkel)

 

היא מנסה לחזור אט אט לשגרת החיים, אבל יודעת שעוד נכונו לה אתגרים בעקבות הפגיעה שעברה: "להכיר אנשים חדשים יהיה לי נורא קשה עכשיו. אני לא רואה איך אני מצליחה לסמוך עליהם, מישהו שהוא מעליי, בוס. אני כן מנסה לחזור לשגרה, אני כן מנסה להיות עם אנשים שאני סומכת עליהם – שאלה המשפחה שלי, החברים שלי. כמה שיותר כאילו לנסות לחזור לשגרה, וזה קשה".

היום יתקיים דיון בהארכת מעצרו של שרוני, אבל העונש שיקבל לא מנחם את טל. היא וחיילות נוספות כבר נכוו מהמפקד, ומהמערכת שלא שמרה עליהם.