חשיפת "עובדה": לידי המשטרה והפרקליטות הגיעו בימים האחרונים ראיות שמוכיחות לכאורה כי המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר קנה לשרה נתניהו צמיד זהב יוקרתי בשווי 46,500$. אחרי הנחה, שולמו עליו 41,676$ בחנות בוצ'לטי שבעיירת הנופש אספן בקולרדו, ארצות הברית.

המידע החדש הגיע בעקבות עדות חדשה של הדס קליין, העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן. על פי המידע שבידי הרשויות, את הרכישה ביצע עוזר האישי של ג'יימס פאקר ב-28 בפברואר 2015, בזמן שבנימין נתניהו כיהן כראש ממשלה.

הצמיד היוקרתי שקיבלה לכאורה שרה נתניהו (צילום: מתוך "עובדה")
הצמיד היוקרתי שקיבלה לכאורה שרה נתניהו | צילום: מתוך "עובדה"

ככל הידוע, קליין העידה כי הצמיד נרכש לאחר ששרה נתניהו ביקשה לקבל מתנה לרגל יום הנישואין ה-24 של בני הזוג. מהדברים שקליין מסרה עולה כי המתנה הועברה לשרה נתניהו עם החשבונית, למקרה שהיא תרצה להחליף אותה, אך היא סרבה לקבל את המעטפה שבה הייתה החשבונית. עוד עלה מהעדות כי בנימין נתניהו ידע על קבלת המתנה היוקרתית, אך לא פעל כדי להחזיר אותה לידי פאקר.

קליין סיפרה לחוקרים גם על תכשיטים נוספים שרכשו פאקר ומילצ'ן עבור שרה נתניהו בהזדמנויות שונות – בין היתר בחנות היוקרה אגס ותמר בתל אביב ובסטודיו ברמן במושב היוגב. התכשיטים הועברו לפי העדות למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים באמצעות נהגו האישית של ארנון מילצ'ן, ונמסרו לעוזרת האישית של שרה נתניהו באותה עת. אותה עוזרת, כמו גם העוזר האישי של פארק, לא חשודים במסגרת הפרשה.

הסיבה לתזמון העדות

בנוגע לעיתוי העדות, קליין הסבירה לחוקרים שהיא ביקשה לדווח על המתנות יקרות הערך כבר כשהגיעה למסור עדות במשטרה לראשונה. עם זאת, פרקליטה דאז בועז בן צור, המליץ לה "לא לנדב לחוקרים מידע שלא נשאלה עליו". כעת, כשמועד העדות של קליין בתיק 1,000 מתקרב, היא ביקשה למסור עדות מלאה. כידוע, עורך הדין בן צור עבר לייצג את נתניהו במסגרת המשפט שמתנהל נגדו.

הקבלה עבור הצמיד, לפי העדות נתניהו סרבה לקבל אותה (צילום: מתוך "עובדה")
הקבלה עבור הצמיד, לפי העדות נתניהו סרבה לקבל אותה | צילום: מתוך "עובדה"

הבוקר (שני) עדכנה הפרקליטות את סנגורי ההגנה במשפט נתניהו כי הדס קליין, העוזרת של ארנון מילצ'ן ועדת התביעה בתיק 1,000, מסרה מידע חדש ורלוונטי שלא היה ידוע לתביעה קודם לכן. . בעקבות המידע החדש והודעת הפרקליטות, פרקליטי נתניהו הגישו בקשה לדחות את עדותו של חפץ. בית המשפט הודיע לצדדים כי ידון בבקשה מחר, אך עליהם להיערך לכך שהעדות לא תידחה.

מטעמו של בנימין נתניהו נמסר: "עוד הדלפה פלילית נגד משפחת נתניהו שדינה עד שלוש שנות מאסר. מדובר בגיבוב של שקרים ושיבוש הליכי משפט שמגיע בעיתוי לא מקרי ומעיד בעיקר על מצוקת התביעה וחולשת התיקים, במטרה לאפשר לעדים לתאם גרסאות דרך התקשורת. כולם כבר רואים שמה שמתחיל בקול תרועה רמה בתקשורת – מסתיים בקול ענות חלושה בבית המשפט. לכן גם בעניין זה כדאי להמתין לחקירות הנגדיות. עורכי דינו של נתניהו הגישו לפני זמן קצר בקשה נוספת לבית המשפט לחקור את ההדלפות הפליליות הללו".