סגנית שר הפנים לשעבר וחברת הכנסת מטעם ישראל ביתנו פאינה קירשנבאום נכנסה הבוקר (רביעי) לכלא נווה תרצה ברמלה ובכך תחל לרצות את עונשה – 10 שנות מאסר שנגזרו עליה בגין לקיחת שוחד, הלבנת הון ועבירות מס.

פאינה קירשנבאום  (צילום: פול וואלה)
קירשנבאום הבוקר, בדרך לכלא | צילום: פול וואלה

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע בחודש מרץ את סגנית שר הפנים מטעם ישראל ביתנו כחלק מפרשת ישראל ביתנו – אחת מפרשות השחיתות הגדולות והמתוקשרות בתולדות המערכת הפוליטית. "לאחר שמיעת ראיות התברר כי הגברת פאינה קירשנבאום, לקחה שוחד באופן שיטתי, ערמומי ומתוחכם במשך כשש שנים משמונה גורמים שאינם קשורים זה לזה", כתב אז בהכרעת הדין השופט ירון לוי. גם מנכ"ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר לשעבר רמי כהן הורשע בפרשה.

אחרי שנגזר עליה העונש, ערערה קירשנבאום לבית המשפט העליון על הרשעתה, על חומרת העונש שהוטל עליה וביקשה לעכב את כניסתה לכלא. כמו כן, היא ערערה גם על עצם ההחלטה להרשיע אותה וביקשה לזכות אותה מכל העבירות.

בריאיון ל"חדשות סוף השבוע" היא שברה שתיקה ארוכה וסיפרה לדנה וייס: "הקצין אמר לי 'את יודעת שאנחנו לא מחפשים אותך'". קירשנבאום אף הודתה: "אני מבינה שעשיתי טעויות, אין יום שאני לא מתחרטת". עם זאת, היא תקפה את המשטרה: "אתה מוכן לסגור לי את כל השוחד של המיליונים תמורת זה שאני אמסור את ליברמן?"