גיא שפירא, בעלה של רחל איזנשטדט שנרצחה במעלה אדומים, החשוד כי רצח אותה וביים את התאבדותה, טלפן לאחר מכן לילדיה של רחל והודיע להם שמצא את אימם מתה. אחת הבנות הקליטה את השיחה המצמררת, דקות בודדות לאחר הרצח. למרות קור הרוח של החשוד ברצח, התשובות שקיבלו הילדים ששוחחו איתו הובילו אותם לקחת פיקוד על האירוע.

הרבה לפני נתיחת הגופה והממצאים החד משמעיים שלה ולפני שהחוקרים הבינו שיש כאן רצח, עלה החשד אצל ילדיה של רחל. "הוא סיפר לנו גרסאות סותרות למה שקרה באותו יום", סיפרה אופיר, הבת של רחל. "אנחנו לא שאלנו אותו ביחד מה קרה, אלא באופן אקראי ניגשנו אליו כל אחד ואחת בנפרד – ואז הבנו שלכל אחד הוא נתן תשובות אחרות"."לחלק הוא אמר שהוא היה בבית, לחלק הוא אמר שלא, לחלק הוא אמר שהוא פתח את דלת האמבטיה עם מטבע ולחלק עם מברג", הוסיפה אופיר. "הוא ישב שם בקור רוח עם הידיעה שהוא הרג אותה, רצח אותה, בקור רוח מוחלט". בשיחה נשמע גיא כשהוא שקט ורגוע, והבת ריקי בכר, שהיתה בדרכה לזירה יחד עם אחותה אופיר, נתנה לו הוראות ושוחחה עם השוטרים בזירה."התקשרנו למשטרה וגם שם קיבלנו תשובות הזויות", סיפרה ריקי. "אם הם ידעו וחשדו, הם השאירו אותנו באותו בית איתו? ועוד כשהוא עם נשק?", תהתה אופיר. "אין לו מה להפסיד יותר. אם הוא היה מוציא את הנשק? כולנו ישבנו איתו שם בבית", הוסיפה.

ילדיה של רחל אייזנשטדט ז"ל (צילום: חדשות 12)
חשדו הרבה לפני נתיחת הגופה. ילדיה של רחל אייזנשטדט | צילום: חדשות 12

גיא עמד שם בזירה, מוקף שוטרים ואנשי מד"א ובני המשפחה מספרים כי לא עלה בדעתו לדאוג לבנו הקטין שהיה בבית הספר. גם התנהלות המשטרה ראויה לביקורת. ילדיה של רחל מספרים כי החוקרים מידרו אותם מהחקירה, סגרו את הדירה והחליפו צילינדר, ולא התעניינו לרגע בנער שברגע אחד אביו הפך לחשוד ברצח אימו. "אחי שם, הוא קטין, מה קורה איתו?", שאלה ריקי את השוטר בטלפון, כשהיא בדרכה לזירה. "הוא לא נמצא, לא הגיע עדיין מבית הספר", ענה השוטר.

"כשחזרנו מהלווייה הוא אכל ופתח בקבוק של בירה", שיחזרה ריקי. "אנחנו לא היינו מסוגלים להכניס כלום לפה, כולנו היינו ברמה שאנחנו לא מתפקדים ולא מבינים בכלל מה קורה, והוא... עכשיו בדיעבד אני חושבת על זה, שהוא פשוט ישב בצד ואמר לעצמו - ואללה, הצלחתי לעבוד עליהם, ביימתי אחלה זירת התאבדות, הם אוכלים את הלוקש הזה בגדול", הוסיפה.