"הפך לבדיחה": עשרות נערים מעורבים בפרשת מין חמורה בבית ספר בדרום הארץ, ועוד אלפים כבר מכירים אותה, אך על כל הפרשה מוטל צו איסור פרסום גורף ואסור לדבר עליה. ההורים באותו בית ספר קוראים לבטל את הצו כדי לאפשר טיפול בה: "מערב את התקדמות הטיפול הפנימי בבית הספר ובקהילה".

"צו איסור הפרסום על הפרשה בבית הספר בדרום הפך לבדיחה", אמר אחד ההורים ל-N12. "הצו מעכב את ההתקדמות הטיפול הפנימי בבית הספר ובקהילה. רוב ההורים תומכים במהלך לביטול הצו ובפרסום מיידי".

"אני דורשת שהצו יוסר לאלתר", אמרה אם לתלמיד בבית הספר. "הצו פוגע במידה רבה ושלא בצדק בילדים ביישובים שלומדים בבית הספר ואלו שלא. הנזק החינוכי שנגרם הוא חמור ביותר ושום שיקולי חקירה אינם מצדיקים פגיעה כזו. היה ראוי ששיקולים חינוכיים, קהילתיים ובריאותיים יילקחו בחשבון".

אתמול השביתה מועצת התלמידים של בית הספר את הלימודים במחאה על חוסר תחושת המוגנות. במקביל, ראש הרשות המקומית פיטר את מנהל המוסד החינוכי. "במהלך התקופה האחרונה חווינו כקהילה מספר אירועים מורכבים... שלא יכולים לקרות בקהילה ששואפת למצוינות בחינוך", כתב ראש הרשות להורים ולמורים. "לצד שאיפה למצוינות מבחינה לימודית וחברתית, עלינו כקהילה וכרשות מקומית מוטלת החובה להבטיח את הביטחון האישי והמרחב הבטוח עבור כל נערה ונער. זו כעת המשימה וכולנו מתרכזים בה".