שמעון הדרי, בן 60 מירושלים הורשע בהטרדה מינית של ילדה בת 10 בבית כנסת שבו הוא מתפלל, כך הותר היום (חמישי) לפרסום. לאחר שנגזרו עליו שנתיים וחצי מאסר, הנאשם הגיש ערעור לבית המשפט העליון והשופטים החליטו לדחות את בקשתו ולשלוח אותו לרצות את העונש החל מהחודש הבא.

הדרי הורשע שהטריד את הקטינה בבית הכנסת שבו הוא מתפלל בשכונת מגוריו שבמערב העיר. על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון, הדרי קרא לילדה ונכנס עמה לבית הכנסת, שם הושיב אותה על ברכיו כשהוא מספר לה סיפורים. בשלב מסוים נגע עם שתי אצבעותיו באיבר מינה, בעוד הקטינה מנסה לרדת מברכיו. לאחר זמן מה הוריד את הקטינה מברכיו.

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר על הדרי מאסר של שנתיים וחצי, בשילוב עם מאסר על תנאי ופיצוי כספי למתלוננת. שופט העליון ניל הנדל כתב בהחלטתו: "לא מצאנו כי יש מקום להקל על הנאשם. בית המשפט חייב לסייע לחברה להגן על בנותיה מפני תקיפות מיניות. בית הכנסת אמור להיות מקום מוגן שבו אווירה חיובית ומקבלת. בעקבות הנזק שנגרם לילדה כתוצאה מן הפגיעה, הדרך שעוד צפויה לה בתהליך השיקום ארוכה, בניסיון להתגבר על החוויות וההשפעה של המעשה על נפשה".

בשבוע הבא צפוי בית המשפט העליון לדון בערעור אחר שהגישה הפרקליטות נגד ההחלטה לזכות מעבירת אונס את אברהם לשם, תושב קצרין שהואשם במעשה מגונה של ילדה בת ארבע ונשלח לשלוש וחצי שנות מאסר בלבד. הוריה של הקטינה מנהלים מאבק ציבורי על-מנת להחמיר את עונשו של האדם שתקף את בתם.