עוד לילה של אלימות: עאסם סלטי, צעיר כבן 24, נורה אמש (שבת) למוות במהלך קטטה בין שתי משפחות מסוכסכות ביישוב עילוט שבצפון. הצעיר הובהל במצב קשה לבית החולים האנגלי שבנצרת, ושם נאלצו הלילה לקבוע את מותו.

בהודעת המשטרה נמסר כי במוקד 100 התקבל ב-22:30 אמש דיווח על אירוע אלים של זריקות אבנים בין שתי משפחות מסוכסכות בכפר עילוט. כשהגיעו כוחות המשטרה אל המקום על מנת לאתר את מיידי האבנים - נשמע ירי מכמה אזורים בכפר.

משטרה, ארכיון (צילום: N12)
בן 28 נורה למוות בעילוט | צילום: N12

כשכוחות המשטרה ניסו לאתר את היורים, נודע כי נפגע צעיר שאינו קשור לאירוע האלימות בין שתי המשפחות. מחקירה ראשונית של המשטרה עלה כי סלטי עמד באחד הבתים במרכז הכפר ונפגע מקליע תועה. הוא פונה לבית החולים במצב בינוני-קשה, אך שם קבעו את מותו.

דודו של עסאם, אבו אשרף א-סלטי, אמר ל-N12: "עאסם התחתן לפני כמה חודשים ואין לו שום קשר לסכסוך הזה. מדברים על סכסוך ישן בין שתי משפחות, המשפחה שלנו בהלם ונמצאת במצב של קריסה בעקבות האובדן המצער. זה לא יאומן מה קרה. אנחנו מנסים לתמוך במשפחה, עאסם נרצח".

"זה היה כדור תועה, אבל הירי ללא הפסקה מעיד על היעדר חוק וכאוס", הבהיר דודו של הקורבן. "נראה שהמדינה לא רוצה פתרון, זה לא המקרה הראשון שחפים מפשע משלמים את המחיר. המנוח הגיע לביקור אצל משפחתו ולא חזר לביתו".

5 חשודים במעורבות באירועים נעצרו בידי המשטרה, ובמשטרה הודיעו כי פתחו בחקירה. במקביל דווח כי כוחות המשטרה עדיין נוכחים בכפר כדי למנוע את הסלמת הסכסוך בין המשפחות.

חבר הכנסת מוסי רז (מרצ) כתב בטוויטר בעקבות הרצח כי "חייבים למגר את הפשיעה בחברה הערבית. החובה הזו מוטלת עלינו".