"לא צריך להודיע למשטרה, יהיה לך יותר גרוע": כתב אישום חמור הוגש היום (ראשון) נגד עובדת בבית מלון בצפון. היא נאשמת בכך שאיימה על המנהל ודרשה ממנו שיפטר עובד אחר – אחרת תדאג שיפגעו בו.

לפי האישום שהוגש לבית משפט השלום בקריית שמונה, מנהל המשק במלון הסתכסך עם אחת העובדות בחודש שעבר ובעקבות כך היא עזבה את עבודתה. זמן קצר לאחר מכן החל מנהל המלון לקבל הודעות מאיימות ממספר לא מזוהה בוואטסאפ שבהן נכתב: "שלום לך, לא משנה מי מדבר איתך, אבל הוא (מנהל המשק) מזלזל בבנות של טובא. אם הוא נשאר עוד כמה ימים, יהיו בעיות במלון. האנשים והגברים של טובא לא מדברים סתם – יש לנו את הכתובת שלו וגם שלך. גם לא צריך להודיע למשטרה, יהיה לך יותר גרוע". להודעה נוספה גם כתובתו הפרטית של מנהל המלון.

בימים שלאחר מכן המשיך המנהל לקבל איומים נוספים בהודעות: "שלא תחשוב שאני סתם מדבר... אני אומר את זה פעם אחת, אתה עוד לא מכיר אותי ואם אתה רוצה לסבך את עצמך בשטויות – אין בעיה, בכיף, אני לא צוחק איתך". הדמות המאיימת אף הוסיפה: "הזמן עובר, מקווה שתיקח את זה בחשבון – יש לך עוד הזדמנויות, אני עדיין מזהיר". במקביל לכך, נשלחו גם הודעות למנהל המשק שהשיב כי בכוונתו לעזוב את מקום העבודה.

חקירה של היחידה לפשעים מיוחדים במרחב כינרת הובילה למעצרה של תושבת טובא זנגרייה, בת 27, דודתה של העובדת שהתפטרה, שעבדה גם היא במלון. בחקירתה היא הכחישה מעורבות אך המשטרה באמצעות פרקליטות מחוז הצפון טענה בבית המשפט כי הצליחה לקשר בין ההודעות לטלפון הנייד שלה. הצעירה מואשמת בסחיטה באיומים ונמצאת כרגע במעצר בית.

מפקד היחידה ללוחמה בפשיעה במרחב כנרת רב-פקד עופר גור ציין: "המשטרה מפעילה את כל האמצעים העומדים לרשותה כדי להילחם בתופעת הסחיטה באיומים ותעשה ככל הנדרש כדי להבטיח את שלום המתלוננים, לעצור את העבריינים ולהובילם באזיקים אל בית המשפט".