ראש הממשלה נפתלי בנט סייר היום (שני) בדרום הארץ כחלק מהמאבק בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית באזור. בדבריו ציין בנט כי "קיבלנו החלטה - עברנו מהגנה להתקפה". עוד הוא הוסיף: "המסר שלי לתושבי הדרום - אנחנו כאן, איתכם, ולא נרפה. דין באר שבע ורהט כדין תל אביב. מה שאסור במרכז הארץ - אסור גם כאן".

לבנט התלוו בסיור בכירים בצמרת הממשלה, ובהם שר המשפטים גדעון סער, שרת הפנים איילת שקד והשר לביטחון הפנים עמר בר-לב. לצידם, השתתף גם מפכ"ל המשטרה קובי שבתאי. "בשבוע הבא נציין חצי שנה להקמת הממשלה", אמר בנט. "מיום הקמתה הגדרנו את האלימות המשתוללת בחברה הערבית כיעד לאומי. אלו לא רק מילים - מדובר בחיי אדם שנלקחים, בביטחון האישי של תושבי הדרום שאבד".

"הקמנו אגף ייעודי במשטרה, אגף סייף, תגברנו את הכוחות, הקצנו תקציב גבוה מאוד שלא היה הרבה שנים, גיבשנו תוכנית לאומית ויחד פועלים בשטח בשילוב זרועות", המשיך ראש הממשלה. "אנחנו עם הפנים קדימה".

במהלך הביקור שוחח בנט עם ראשי המועצות בדרום ושמע מהם על הצרכים והקשיים המקומיים. הוא הדגיש: "הפשיעה במגזר הערבי היא לא בעיה של המגזר – אלא של כולנו. אחרי שנים ארוכות של הזנחה שבהן הפשיעה הגיעה לממדים בלתי נסבלים, קיבלנו החלטה – אנחנו עוברים מהגנה להתקפה". לדבריו, הוא שמח לשמוע מראשי המועצות שהשינוי כבר מורגש בשטח.

"במשך שנים ארוכות הנושא לא טופל וקיבלנו מיליציות שפועלות כמו במערב הפרוע. את זה אנחנו מפסיקים. המסר שלנו לתושבי הדרום: אנחנו כאן, איתכם, אנחנו לא נרפה. דין באר שבע ורהט כדין תל אביב. מה שאסור במרכז הארץ - אסור לעשות גם כאן", אמר בנט, שחתם את דבריו בפנייה לכוחות הביטחון: "אנחנו נותנים לכם גיבוי מלא - תעשו את העבודה, תחזירו את הביטחון לדרום".

למרות דבריו של בנט, ניכר כי לא כל ההנהגה בדרום מרוצה מהתפקוד של הממשלה בסוגיה. סגן ראש העיר רהט עטא אבו מדיגם אמר בריאיון למוחמד מג'אדלה ברדיו נאס: "אני ואחרים מההנהגה הערבית בנגב קיבלנו הזמנה מלשכת ראש הממשלה להשתתף ב'תצפית' על רהט לאחר שמתחנו ביקורת על הביקור והנוסח. אנחנו מתכוונים להגיע כדי להעביר ביקורת על הממשלה, וכדי להביע את עמדתנו בפני ראש הממשלה והשרים באופן ברור".