המשטרה עצרה הבוקר (חמישי) לחקירה נער בן 15 מתל אביב - בחשד לביצוע עבירות מין. מדובר בתלמיד התיכון שחשוד בתקיפה מינית ובאונס של תלמידות שלמדו עימו. עוד נודע לראשונה ל-N12, כי הוא נעצר בחשד לסחר במריחואנה לפני כמה חודשים.

הוא נחקר בשעה זו בתחנת ירקון שברמת החייל, ובשלב זה הוצא צו איסור פרסום בפרשה. הנער נלקח לחקירה היום בשעת בוקר מוקדמת, לאחר שניתן צו מעצר נגדו. השוטרים הגיעו לביתו וערכו שם חיפוש בנוכחות הוריו של הנער.

עו"ד חיים אוחנה, פרקליטו של הנער, מסר בתגובה על המעצר: "הגיע העת לחדול מהנוהג הנפסד של קיום מחול שדים ברשתות החברתיות ושפיטת אדם, בטרם נחקר ובטרם נשמעה גרסתו. הצגתו של מרשי באופן שהוצג גורמת לו עוול משווע ונזק בלתי הפיך. ראוי כי טענות ותלונות מסוג זה, במיוחד כשמדובר בקטין נורמטיבי, יתנהלו בפני הגופים המוסמכים לכך ולא בראש חוצות כשדמו ושמו הטוב מותרים על ידי כל דכפין".

בית ספר (צילום: חדשות 12)
בית ספר | צילום: חדשות 12

סגנית ראש עיריית תל אביב, ציפי ברנד, התייחסה לפרשה וכתבה בחשבון הטוויטר שלה: "בכל האירוע הנוראי הזה של התקיפות המיניות בתיכון יש נקודת אור אחת: הנערה. העוצמה של הנערה שקמה ודיווחה. גאה בה".

הפרשה נחשפה על ידי גולן יוכפז וענת דוידוב בתוכניתם "שבע תשע" ברדיו 103. על פי החשד, לפני כשנתיים התלמיד תקף מינית את חברתו לספסל הלימודים באחד מבתי הספר היוקרתיים בתל אביב, אך לא הוגשה על כך תלונה למשטרה. בהמשך התלמיד הועבר לבית ספר אחר - מבלי שהצוות החינוכי במקום מודע לעברו הבעייתי.

בקיץ, על פי החשד, הנער תקף מינית תלמידה נוספת, אם כי התקיפה לא התרחשה בין כותלי בית הספר. המקרה השלישי שבו חשוד הנער, וגם החמור ביותר, אירע כמה ימים לפני חג החנוכה. במהלך מסיבה בבית פרטי הכיר החשוד נערה שלא לומדת בבית הספר שלו. היא השתכרה, השניים נכנסו יחד למיטה ואז לטענתה בן ה-15 אנס אותה.

עו"ד חיים אוחנה
עו"ד חיים אוחנה, פרקליטו של הנער החשוד

הורי התלמידים בבית הספר שבו לומד החשוד היו המומים מהגילוי. יושב ראש הנהגת ההורים אמר בשיחה עם N12: "נשבר הלב, לא מבינים איך זה קרה. זה תלמיד חדש בבית הספר שאנחנו לא כל כך מכירים. יש לנו 2,000 תלמידים, זה המון אבל חשבנו שאנחנו בשליטה מוחלטת ופתאום הנורא מכל קרה".

כך כתב להורים מנהל בית הספר שבו לומד החשוד:

הבוקר הורה מאחד מבתי הספר שבהם למד התלמיד התראיין לרדיו 103. הוא התייחס לעובדה שהמורים בתיכון החדש לא היו מודעים לעברו הבעייתי של החשוד ולחשדות נגדו, ואמר: "לא יכול להיות שתלמיד עובר מתיכון א' לב' בלי שמישהו מעודכן במצב שלו - פה מדברים על פצצה מתקתקת. העבירו אותה להתפוצץ במקום אחר".

ח', הורה בהנהגת בית הספר, עודכן רק שלשום בשעות הערב על התלונה, ואמר בשיחה עם התוכנית "שבע תשע": "מדובר, על פי החשד, באירוע קשה מאוד, שאיננו יודעים כרגע את הנסיבות המלאות שלו. אנו מחויבים לתת כעת את כל התמיכה והסיוע לתלמידה ולבני משפחתה".