יומיים לאחר שוועדת השחרורים קבעה שישתחרר על תנאי: צבי גור, רוצחו של הילד אורון ירדן, מת הלילה (בין חמישי לשישי) בבית החולים אסף הרופא. דוברות שב"ס הודיעה כי מותו נקבע הלילה בבית החולים וכי הודעה נמסרה למשפחתו. גור בן ה-74 נשפט ל-45 שנות מאסר בעקבות הרשעתו ברצח הילד ירדן אורון.  

ביום רביעי ועדת השחרורים קבעה כי צבי גור, שחטף ורצח את הילד אורון ירדן ז"ל ב-1980, ישוחרר מהכלא על תנאי בעקבות מצבו הבריאותי. שחרורו נדחה לבסוף בשבוע, כדי שהפרקליטות תוכל להכריע אם לערער על ההחלטה. אחיו של אורון, רועי ירדן, הביע  תסכול על הכוונה לשחרר את גור ואמר ל-N12: "אכזבה גדולה". ‎

"לאחר שעיינתי בחומר שלפני ובתגובות הצדדים, אני מחליטה לשחרר את האסיר באופן ארעי על פי סמכותי", כתבה השופטת אורית אפעל גבאי בהחלטתה לעכב את ההחלטה. "ככל שמצבו הרפואי של האסיר יאפשר את שחרורו מבית החולים, תימסר על כך הודעה מטעם בית החולים וייקבע דיון לאלתר. האסיר לא ישוחרר מבית החולים שבו הוא מאושפז עתה לפני שיתקיים דיון ותתקבל החלטה בבקשה לשחרור מטעמים רפואיים".

פרקליט משפחת הילד אורון ירדן התייחס הבוקר בריאיון לניסים משעל וגיא פלג ב-103FM לפטירתו של גור. על ההתנגדות לשחרור בימיו האחרונים אמר: "לא היה מגיע לו שחרור מוקדם - אין מחילה לאנשים כאלה, אין חמלה שצריך לגלות כלפיהם. כבר לפני שנתיים הוא אמר שהוא עומד למות. גם בעניין האמינות היה סימן שאלה אם מצבו חמור".

מאז הרצח, בני משפחת ירדן לא השתקמו. אביו של אורון, עמוס ירדן, נפטר בשנת 2008 משברון לב. לפני כשנתיים אמר רועי ירדן, אחיו של אורון: "אם חלילה ישחררו את הרוצח של אח שלי, זה כאילו אורון נרצח פעמיים". עורכי הדין הוסיפו אז: "מן הראוי שבמקרה כזה, החריג באכזריותו, הרוצח לא יזכה לפרס של שחרור מוקדם. יש לשלוח מסר ברור וחד לציבור לפיו חיי ילדי ישראל אינם הפקר".