פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לאחרונה כתב אישום נגד יזן כוני, בן 28 משכם, בעקבות עבירות של הצתה, איומים ושיבוש הליכי משפט לאחר שצרך שירותי מין בדירה שבה התגוררה המתלוננת. הוא פנה אליה בטענה שלא היה מרוצה מהשירות שקיבל ודרש לקבל את כספו בחזרה תוך שהוא איים לשרוף את הדירה. יום למוחרת הוא אכן שב בשעת לילה, שפך בנזין על הדלת והחלון בדירה – והצית אותה.

במהלך חודש נובמבר הגיע השוהה הבלתי-חוקי לדירה בבת ים שבה מספקת המתלוננת לצד נשים אחרות שירותי מין, כך עולה מכתב האישום שהגיש עורך הדין אלעד דיין. לאחר שקיבל שירות מאחת הנשים ועזב את הדירה, הוא שלח הודעות וואטסאפ לטלפון המשמש לקשר עם לקוחות, הלין על השירות שקיבל, קילל את המתלוננת, דרש את כספו בחזרה ואיים עליה כי ישרוף לה את הדירה. בתוך כך, שב כוני בשעת לילה לדירה, נשא בקבוק המכיל בנזין ואמצעי הצתה, והצית את הדירה לאחר ששפך אותם על דלת הדירה וחלון חדר המגורים. כל זאת בשעה שהדירה והבניין מאוכלסים. משהבחינו יושבות הדירה בלהבות, הן כיבו אותן ונמלטו ממנה עד להגעת משטרה וצוותי כבאות.

כשבוע לאחר מכן נעצר יזן כוני כחלק מהחקירה, ובשעת מעצרו נתפס גם הטלפון הנייד שלו. בעת החקירה ביקשו במשטרה מהנאשם למסור להם את קוד הנעילה של הטלפון לצורך חיפוש בו. בשלב זה הנאשם ביקש לקבל לידיו את הטלפון כדי לפתוח בעצמו את נעילת המכשיר, ובכך לאפשר לשוטרים לערוך בו חיפוש. בהתאם לבקשתו הניח השוטר את הטלפון לפני הנאשם, ואז האחרון חטף את הטלפון, ושבר אותו בידיו באופן שבו לא ניתן היה לגשת למידע שבו.

בעקבות כך, הואשם כוני בהצתה, איומים, שהייה בלתי חוקית ושיבוש הליכי משפט. כתב האישום הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב.