שתי חקירות במקביל: בזמן שהמשטרה הגרמנית ביקשה להסגיר לידיה ישראלי בחשד לסחר במטבע דיגיטלי, נעצר ישראלי אחר, ככל הנראה לבקשת ה-FBI. על פי מקורות ששוחחו עימנו, הפרשה נחקרת במסגרת בין-לאומית, וקשורה למעצרים שביצעה משטרת מחוז תל אביב בשבוע שעבר.

חשד לסחר בלתי חוקי במטבעות דיגיטליים באינטרנט

על פי מקורות באירופה, המשטרה הגרמנית ביקשה להסגיר לידיה ישראלי בשנות ה-50 לחייו שחי בקפריסין אחרי שעלו חשדות שעסק בסחר במטבעות דיגיטליים - עבירה שנקראת, בין היתר, עוקץ דיגיטלי. 

אילוסטרציה (צילום: אילוסטרציה)
נחקרות כעת: שתי פרשיות עוקץ אלקטרוני של ישראלים בקפריסין | צילום: אילוסטרציה

כמה ישראלים נוספים נעצרו בפרשה אחרת ובנסיבות דומות. אחד מהם נעצר, ככל הנראה, על פי בקשה מפורשת של ה-FBI. מקורות מסרו ל-N12 כי ייתכן שיש קשר בין המעצר שביצעה משטרת מחוז תל אביב בשבוע שעבר, שבמסגרתו נעצרו 26 צעירים בחשד להונאה במטבעות וירטואליים בארצות הברית. המעצרים שהתבצעו אז נערכו גם באוקראינה ובמדינות באפריקה. 

אותם מקורות הבהירו כי לא ידוע כרגע כמה ישראלים נעצרו, אך מדובר כנראה ברשת שפעלה בקפריסין. החקירה הטראנס אטלנטית מנוהלת על ידי ה-FBI, האינטרפול, האירופול, והמקבילה ליחידת להב 433 בקפריסין – CID. העצורים יובאו היום (שלישי) לבית המשפט בקפריסין והיחידה החוקרת צפויה לבקש להאריך את מעצרם.