המשטרה עצרה הלילה (שבת) את השף טום אביב, בחשד לתקיפת אדם סמוך למסעדה בבעלותו. השף נחקר באזהרה ושוחרר בסיומה.

מבירור ראשוני של האירוע עולה כי השף שמע אדם שתוקף ומתעלל בכלבו מחוץ למסעדה. הוא יצא החוצה וכך החל דין ודברים בין השניים - ואז השף הכה את האדם השני באגרוף. השניים נעצרו, נחקרו ושוחררו בסיום החקירה.

בהודעה מטעם המשטרה נכתב: "הלילה אחר חצות התקבל דיווח על אדם המרביץ לכלבו ברחוב הלל הזקן בתל אביב. ניידת משטרה הגיעה במהירות אל המקום, איתרה בקרבת מקום האדם וכלבו והשוטרים החלו לתחקר אותו".

במשטרה ציינו כי אביב תקף את בעל הכלב רק לאחר שהשוטרים כבר הגיעו למקום. "תוך כדי התחקור הגיע חשוד שככל הנראה שמע מאחרים על האירוע, ותקף באגרוף את בעל הכלב", נמסר. "כל זה לעיניהם של השוטרים במקום בעודם מטפלים באירוע. השוטרים עצרו את החשוד בתקיפה והובילו אותו ואת בעל הכלב לתחנת המשטרה. השניים נחקרו באזהרה ובסיום שוחררו".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by ערב טוב עם גיא פינס (@erevtov)

 

טום אביב הגיב על התקרית, וכתב: "כפי שחלקכם שמעו, אמש עצרתי אדם שהתעלל בצורה קיצונית בכלב שלו מחוץ לקוקו (עם עשרות עדי ראייה למקרה) - ובעקבות כך נלקחתי לתשאול במשטרה ושוחררתי מיד לאחריו. אני אומנם נגד אלימות מכל סוג שהיא, אך לפעמים היא הכרחית. אדם המתעלל בבעל חיים חסר ישע עובר מבחינתי גבול שאין עליו מחילה. חייב לציין שמשטרת ישראל פעלה כשורה ובצורה מכובדת, ורק עשתה את עבודתה - אך הבעיה הגדולה היא בחוק!"

עוד מסר השף: "בעלי הכלב שהתעלל נעצר גם הוא, אבל לצערי, על פי החוק, הכלב יחזור אליו מיד. במדינת ישראל, כאשר יש חשד לתקיפה או איומים בין בני אדם, צו הרחקה הוא הדבר הראשון שעושים, אך לצערי היחס של החוק לחיות הוא שונה. אני מתנצל, לא בגלל מה שעשיתי, אלא בגלל שזה לא ישנה כלום. שיהיה לנו רק טוב בעזרת השם".

בשלב זה, מספרים מקורבים של אביב, הכלב נמצא אצל אחד ממנהלי מסעדת "קוקו במבינו" עד שיתבהרו הדברים. גם הגבר שלכאורה הכה את הכלב נעצר.