חודשיים אחרי האירוע - הותר לפרסום: המשטרה עצרה היום (שני) 5 חשודים במעורבות בירי התועה שהביא לפציעתה הקשה של עדי פרץ מבת ים. העצורים, תושבי חולון ובת ים בשנות ה-30 לחייהם, חשודים במעורבות בניסיון רצח של תושב העיר - זאת על על רקע סכסוך מקומי.

בסרטון שהגיע למערכת N12 מתועדים רגעי ההגעה וההימלטות של רוכב הקטנוע שירה בעדי פרץ. רוכב הקטנוע הגיע למקום כחצי שעה לפני המקרה, העמיד את הקטנוע והולך רגלית כמה עשרות מטרים כשהוא מצויד באקדח. היורה הגיע לכיכר וירה לעבר עבריין שישב ליד הקיוסק בסמוך לה.

העבריין קם ונמלט, אך המתנקש לא ויתר והחל לרדוף אחריו תוך שהוא ממשיך לירות לעברו. במהלך המרדף נקלעה פרץ לקו האש ונפגעה. עוד מתועד בסרטון כי רק לאחר שהיורה ראה שהוא פגע בעדי, הוא חזר בחזרה ברגל עד המקום שהו העמיד את הקטנוע שלו". 

זירת הירי בבת ים (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)
זירת הירי בבת ים | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

מהחקירה עולה כי הרקע לאירוע הירי הוא סכסוך בין שתי כנופיות מקומיות שעל תכנונו עבדו מספר אנשים. המתנקש, בעל היסטוריה של עבירות ירי ואלימות, הגיע למקום כשהוא רכוב על אופנוע. הירי כוון לעבר אדם מסוים שהיה במקום ונפגע מהאירוע, אך מספר קליעים פגעו גם ברכבה של פרץ ואחד מהם פגע בראשה. 

העצורים מוכרים למשטרה מתחום אלימות הרחוב ועבירות הסמים. לאירוע הירי בפרץ קדמו מספר אירועים אחרים, שמקורם בסכסוך בין שתי הכנופיות על רקע סכסוך שכונתי בשל פגיעה ברכוש לפני כשנתיים. במהלך התקופה נערך קרב מדמם בין שתי הקבוצות והן פגעו אחת בשנייה בדרכים שונות. צוות החקירה המיוחד שהוקם הצליח גם לתפוס אקדח וסמים ששימשו את החבורה שחשודה במעורבות בירי.

מהמשטרה נמסר כי היחידה המרכזית במחוז ת"א פתחה לפני כחודשיים בחקירה מואצת, עם קבלת הדיווח על אירוע הירי בבת ים, שבמהלכו נפגעה תושבת המקום בעת שנסעה ברכבה סמוך לכיכר בעיר. בתום חקירה סמויה, שכללה שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, נחשפה זהותם של חמישה חשודים - תושבי חולון ובת ים בשנות ה-30 לחייהם.

_OBJ

החמישה, שנעצרו בתום החקירה הסמויה על ידי בלשי הימ"ר 5, חשודים במעורבות בניסיון רצח של תושב בת ים שגם נפגע מהירי. פרץ, שנקלעה לזירה, נפגעה בשוגג וכאמור נפצעה קשה. במשטרה ציינו כי החשודים יובאו מחר לבית משפט השלום בתל אביב לדיון, ובהתאם להתפתחות החקירה וממצאיה צפויים לבקש להאריך את מעצרם.

זמן קצר לאחר האירוע דווח כי חקירת המשטרה העלתה כי פרץ נורתה ממרחק של 10 מטרים על ידי עבריין, שכיוון את האש אל עבריין אחר שחלף במקום. פרץ נפגעה מהאש, איבדה שליטה – והתנגשה באי תנועה. עדי ראייה שנכחו בקיוסק הסמוך שמעו את הירי והגיעו מיד אל המכונית, שבה הייתה עדי במושב הקדמי כשהיא מדממת בעקבות הפגיעה שספגה - ובמושב האחורי הייתה בתה התינוקת. הם הצליחו לפרוץ את דלת הרכב ולחלץ את התינוקת, תוך כדי שהם מנסים לתקשר עם עדי - שבקושי הגיבה. המשטרה ומד"א הוזעקו למקום, ועדי פונתה לבית החולים וולפסון. בהמשך פונתה פרץ מורדמת ומונשמת לבית החולים איכילוב בתל אביב.

כשבוע לאחר מכן, לאחר שהתאוששה מפציעתה הקשה בבית החולים, פרץ פרסמה פוסט בפייסבוק: "תודה ענקית לכל מי שמתפלל עליי, אין לי ספק שהתפילות קורעות את השמיים". היא הוסיפה והודתה למשפחתה וחבריה, וכתבה: "מדי רגע מסבירים לי כמה ניסים קרו לי לפני שבוע בערב הנורא הזה".