ההקלטות שלפני העדות המרכזית: ניר חפץ, ששימש כדוברו ויועצו הקרוב של ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, יעלה ביום שלישי על דוכן העדים ועימו הקלטותיו הרבות שמעידות על עוצמת הקשר שלו עם בנימין נתניהו ומשפחתו. בשורה של הקלטות שהגיעו לידי חדשות 12 ופרסמנו הערב (ראשון) ב"מהדורה המרכזית", נשמע נתניהו מתבשר על "שיחת הצעקות", עד המדינה מקבל תדרוכים משרה ואפילו מצליח להביא את בנו יאיר להודות בטעות.

כך למשל, בהתייעצות חירום אחרי חשיפת שיחת הצרחות של שרה - הקלטות חפץ חושפות עד כמה חרדה
הייתה שרה נתניהו לתדמיתה ועד כמה היה חשוב לה המיתוג הנכון. גם כשחפץ היה ראש מערך ההסברה הלאומי, אשת ראש הממשלה נתנה לו פקודות, בין היתר, ליירט יריבים פוליטיים.

נתניהו מתבשר על פרסום "שיחת הצעקות": "הקול שלה צרוד מרוב שהיא צורחת"

בנימין נתניהו: כן, אז מה יש שם?

חפץ: משמיעים את הקלטת ואת התגובה, מקריאים את התגובה.

בנימין נתניהו: איך זה נשמע?

חפץ: זה נשמע לא כל כך טוב כי היא צורחת שם ממש.

בנימין נתניהו: כן, צורחת?

חפץ: כאילו הקול שלה ממש נעשה צרוד מרוב שהיא צורחת. היא כאילו צורחת הכי חזק שהיא יכולה.

בנימין נתניהו: ברור, ואת זה שומעים?

חפץ: כן.

בנימין נתניהו: טוב ואז מה? התגובה שלי מופיעה?

חפץ: כן, שלך.

בנימין נתניהו: זה הצריחה בעיקר?

יונתן אוריך (יועצו של נתניהו): זה הדציבל בעיקר לא התוכן, הדציבל.

חפץ: כן, התוכן כלום.

 

יאיר לחפץ: "בנט זו הנקודה הרגישה של שרה"

יאיר נתניהו: אנחנו לא צריכים לעשות תעמולת בחירות לנפתלי בנט, להעלות סרטונים שלו מדבר באנגלית ומסביר את ישראל? בעמוד פייסבוק הרשמי שלנו...

חפץ: אתה צודק.

יאיר נתניהו: זה תעמולת בחירות של בנט, מה אנחנו השתגענו? אני הייתי בשוק, האמת כשראיתי את הפוסט הזה אמרתי וואו, כאילו, מה?

חפץ: מה היא בדיוק אמרה לו, אימא שלך?

יאיר נתניהו: זו הייתה שיחה מאוד מאוד קשה (צוחק)... אתה יודע, נו אתה יודע שבנט זו הנקודה הרגישה שלה?

חפץ: כן בנט וגם איילת. תגיד איך היא בכלל נודע לה שיש שיתוף לפוסט, לדברים?

יאיר נתניהו: אני אמרתי לה, אני מצטער על זה. לא הייתי, לא חשבתי...אם הייתי... כאילו הייתי אומר את זה לאבא שלי ולא לה. אני פשוט, עשיתי טעות, אני לא הייתי צריך לעשות את זה. לא הייתי צריך להגיד את זה לאימא שלי כי הייתי צריך לחשוב שזה מה שיהיה.

נתניהו לחפץ: "צריך לספר שיאיר הביא את קאיה לאשפוז"

בנימין נתניהו: ניר, צריך לספר שיאיר הוא זה שהביא את קאיה (הכלבה) לאשפוז. דאג לה ובא לבקר אותה בכל יום, ועמד בקשר עם הרופאים, וגם עם אבנר וכשאבנר חזר אז הם מחלקים ביניהם את המשמרות.

חפץ: אז כמה זמן זה נמשך?

בנימין נתניהו: לדעתי בערך שבועיים, עשרה ימים.

חפץ: ואיפה קאיה הייתה בזמן הזה?

בנימין נתניהו: היא אושפזה, היא נותחה.

הוראות תקיפה מצד נתניהו ורעייתו לא כוונו רק לפוליטיקאים, אלא גם לבעלי טורים ביקורתיים כמו השר לשעבר רוני בר-און.

נתניהו דורשת מחפץ להפעיל צוות של טוקבקיסטים נגד יריבו של בעלה - השר לשעבר רוני בר-און:

שרה נתניהו: רוני בר-און הזה ככל שיותר תכניסו לו יותר... הרי אז, לדעתי, אם היית היום, היית מארגן צוות שלם כמו שאמרתי לך, טוקבקים "שיפסיק כבר הרוני בר-און הזה", צריך להיות צוות תגובות.

ניר חפץ: בסדר, על האייטם ב- NRG אני הפעלתי אדם או שניים, אבל את יודעת זה פה חבר שם חבר, אין לי צוות.

שרה נתניהו: גם אני עושה את זה, אז תגיד לכל התקשוב שלך תתקשרו כל אחד לחברים שלו...

ניר חפץ: לא, זה אסור לי לעשות. זה אסור, אסור! זה האנשים האלה יגידו מחר בעיתון שאנחנו אומרים להם, זה אסור.

שרה נתניהו לחפץ: "היו מתנות הדדיות, סיגרים זה דבר מתכלה"

שרה נתניהו: אמרתי לבעלי, היו מתנות הדדיות בין שתי המשפחות. כי אני הרי הבאתי באופן קבוע... משום מה היה לי את השכל ל... אני לא חושבת שאי פעם נתתי לשלדון (אדלסון) מתנה כי חשבתי שלעשירים כאלה אין מה לתת. אבל דווקא לארנון הרגשתי שהוא... משהו. אבל אתה יודע הקפדתי לתת מתנות גם לאמנדה (רעייתו של מילצ'ן) לילדים שלו כל שנה לימי הולדת לארנון עצמו, הוא לא יכול לטעון שלא נתתי לו מתנות. וגם עוד דבר שצריך להגיד, הקטע של מתנות, קודם כל שוב, צריך להדגיש, סיגרים זה דבר מתכלה.

חפץ: ...נכניס את זה למסרים, בשמחה רבה.

שרה נתניהו: אז המסרים הם א' המתנות היו הדדיות... אני גם לא חושבת שבהכרח מתנות סמליות. אם הייתי קונה בכל שנה טרולים קטנים או מגבות או שמיכהל'ה או כל מיני קיטני'ס או חתלתולים או דובונים לילדים שלו, או ספרים בעברית ללימוד השפה. זה לא מתנות סמליות זה מתנות שכל אחד קונה לילדים.

חפץ: נכון.

שרה נתניהו: או שקניתי לאשתו שרשראות! שרשרת זהב עם מטבע כזה עתיק שאמרתי לה שיהיה לה משהו יהודי כזה. מה יש? זה לא מתנה יפה? קניתי לה כאלה פמוטי זכוכית כאלה או קריסטל, לא יודעת כמה זה עלה לי. לא, לא, לא בגרושים. אני לא אומרת שמתנות באלפי שקלים או בזה... אבל בהחלט מתנות יפות. בטח יחסית למשכורת הצנועה שלנו. ושנית, על מה מדברים כל הזמן? על הסיגרים?  אז עכשיו לא היה להם נעים אז הם התחילו להכניס את השקיות השחורות, את ההמצאה הזו?

חפץ: כן, זה קשקוש.

שרה נתניהו: כדי להראות שידענו שזה אסור, הרי מה המטרה שלהם? כדי להגיד שידענו שזה אסור וכל הבולשיט שאנחנו אומרים שזה מותר בין חברים ועובדה שזה... איפה? מי עם שקיות שחורות?

חפץ: כן.

חפץ עולה על דוכן העדים - כל הפרטים

ביום שלישי יעלה חפץ על דוכן העדים במסגרת המשפט בתיק 4000 ונתניהו יהיה באולם כדי להקשיב. חפץ נחשב למכונת הקלטה מהלכת. הוא הקליט במשך שנים את החברים שלו, את המעסיק שלו, את בני המשפחה של המעסיק שלו, ואחר-כך סחר בכל התוצרים הללו כדי שיסגרו לו את התיק על העבירות שהוא ביצע וכדי שיהפוך לעד מדינה.

המשמעות הגדולה ביותר של עדות ניר חפץ בבית המשפט היא שחפץ צפוי לפורר את קווי ההגנה העתידיים של נתניהו. הרי נתניהו, מצידו, טוען שאתר 'וואלה' לא עניין אותו בכלל. חפץ יגיד - אתר 'וואלה' עניין את נתניהו, ועניין אותו ממש ערב הבחירות לכנסת. נתניהו שב וטוען - שאול אלוביץ' חבר שלי, אני נפגשתי איתו אבל מעולם לא דיברנו על ענייני בזק. ניר חפץ יעיד שהוא העביר לראש הממשלה דאז נתניהו מסרים משאול אלוביץ'. כמו כן, חפץ יעיד כי לקח מסמך של הממונה על ההגבלים העסקיים משאול אלוביץ', נתן אותו ביד לנתניהו ואמר לו שאלוביץ' מבקש פגישה דחופה. חפץ יעיד כי היה עד לכך שנתניהו ארגן את הפגישה הדחופה הזאת בתוך כמה ימים.

ניר חפץ יעיד גם שהוא קיבל מסרים והוראות מהגברת שרה נתניהו לפנות למומו פילבר, עד מדינה אחר ששימש כמנכ"ל משרד התקשורת, ובו מסר חשוב לפילבר: אנחנו מבקשים שתפסיק לעזור לאלוביץ' במשרד התקשורת, בגלל שאנחנו לא מרוצים ממה שאנחנו מקבלים ב'וואלה'.