מה קרה בתחנת הדלק? המשטרה בודקת: היום (שלישי) המשטרה פתחה בבדיקת העדות המטלטלת של עידית סילמן, שאותה השמיעה ב"פגוש את העיתונות", ובמהלכה סיפרה כי לפני שבועיים הותקפה בתחנת דלק במודיעין. הבדיקה החלה אחרי שקצין הכנסת העביר חומר בעניינה, לאחר שהשניים שוחחו אתמול.

סיקור N12 - התקרית של סילמן:

בשלב הראשון מדובר בבדיקה שמתנהלת באגף החקירות במשטרה. בדרך כלל בשלב הזה נבדק אם יש תשתית ראויה שמחייבת או מצדיקה מעבר לחקירה פלילית מקיפה. "במשטרת ישראל התקבלה פנייה מקצין הכנסת שעניינה, טענות להטרדה ברשתות החברתיות של חברת כנסת ולתקיפתה בעיר מודיעין בחודש שעבר", נמסר מהמשטרה. "הפנייה הועברה לבחינה ביחידת ההונאה של מחוז מרכז".

סילמן: "אני וחבריי מותקפים, עדיין מדווחים"

"זה לא סוד שכבר חמישה חודשים, מאז שהחלטנו להקים את הממשלה הנוכחית - גם אני וגם חבריי מותקפים, גם כיו"ר הקואליציה בתפקיד הנוכחי. אנחנו עדיין מדווחים. אני מאמינה שהדברים נבדקים וייבדקו על ידי הגורמים המקצועיים", אמרה סילמן בצל הביקורת. "הדברים  דווחו לאנשים ברמה הכי גבוהה פה, גם בקואליציה וגם מחוצה לה. אני לא מודאגת".

"השיח והצורה צריכים להשתנות", היא טענה. "אשמח שבכל הזדמנות שיש הפגנה מחוץ לבית שלי חדשות לבקרים וגם שם דוחפים - עם ישראל מוזמן להיות שם ולעזור".

עידית סילמן (צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש/90 )
סילמן. המשטרה החלה בבדיקה | צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש/90

"לפני שבועיים - בן אדם הטיח אותי לרכב"

"לפני שבועיים היה לי מקרה חד-פעמי, שבן אדם הטיח אותי לרכב", סיפרה סילמן ב"פגוש את העיתונות". "תפס אותי אחרי שתדלקתי בתחנת דלק במודיעין, והטיח אותי פיזית לרכב". עוד הוסיפה חה"כ סילמן: "הבנתי כמה מילים יכולות להיות מסוכנות. באותו רגע הבנתי שאני שמה את הכול בצד ושאנחנו מעבירים תקציב".

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו יצא אתמול נגד סילמן - בעקבות הסערה שעוררה. יו"ר הליכוד טען שסילמן "מספרת סיפור שייתכן מאוד שלא היה ולא נברא במטרה להכפיש ציבור שלם, אותו ציבור ששיקרה לו". סילמן התייחסה אתמול בפתח הדיון בוועדת העבודה, הרווחה והבריאות לאיומים שמופנים כלפיה: "זה לא מקרה אחד, קרו הרבה מקרים ועל רובם דיווחנו - חשבו שיוכלו לשבור אותנו".

הביקורת של נתניהו הגיעה בפתח ישיבת סיעת הליכוד. "במשך שנים אנחנו נאבקים נגד עלילות שמכפישות מחנה שלם, שנועדו להפוך את כולנו לעדר אלים ונחות, ואז מגיעה יו"ר הקואליציה ומספרת סיפור שייתכן מאוד שלא היה ולא נברא במטרה להכפיש ציבור שלם, אותו ציבור ששיקרה לו. אז תתכבד גברת סילמן ותספק הוכחות לאירוע שתיארה, או שתתנצל מיד בפני האזרחים שהכפישה".

נתניהו בדיון 40 חתימות בכנסת  (צילום: ערוץ כנסת)
נתניהו נגד סילמן. תמונת ארכיון | צילום: ערוץ כנסת

סגן השר אביר קארה הביע אתמול תמיכה בסילמן, בריאיון לקלמן-ליברמן ברשת ב': "לפני שבועיים וחצי עידית סיפרה לי שאדם תקף אותה. אחרי זה היא גם סיפרה את זה בישיבת סיעה. דחפו אותה גם בערב סוכות, דחפו אותה עוד כמה פעמים מחוץ לבית שלה. התנהגו כלפיה באלימות הרבה יותר פעמים ממה שאתם חושבים".

חה"כ סילמן העלתה בתחילת השבוע פוסט בחשבון הפייסבוק שלה, וגם בו לא מסרה פרטים נוספים על המקרה. "כן, כי מה שמטריד זו לא העובדה שעוקבים אחריי ומאחלים לילדיי מוות, אלא הרזולוציה המדויקת של ההטרדה והאיומים", כתבה בפוסט בפייסבוק. "חברים, התבלבלתם: לא אני עומדת לחקירה, אלא מי שמסית נגדי ברשתות ומחוצה להן 24/7".

"לצערי יש יותר מתלונה אחת אצל קצין הכנסת, ככה זה כשמתרגלים למצב מטורף", הוסיפה. "לפני זמן קצר ישבתי עם מנכ"ל וקצין הכנסת, להם נמסרו הפרטים, שבתוך ימי התקציב האחרונים והעמוסים נמסרו בעל פה ובסמיכות לאירוע, אך דיווחם של חלקם הפורמלי ובכתב לקצין הכנסת, התעכב. אני סומכת לחלוטין על הרשויות ומודה לכל מי שתמך, תומך וחיזק".