פרסום ראשון: בעלי קבוצת הכדורגל בית"ר ירושלים משה חוגג ישוחרר מחר (שלישי) למעצר בית שייארך 30 ימים תחת תנאים מגבילים. כך הוסכם בין עורכי דינו של חוגג עם יאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה).

גורמים בסביבת היחידה החוקרת מציינים כי החקירה מתנהלת בשני מישורים וביאח"ה התחלקו לשני צוותים לפיהם: החשד לעבירות הכלכליות והחשד לעבירות המין.

בחלק העבירות הכלכליות מסוג קריפטו, זהו תחום חדש לצוות עצמו, שבפעם הראשונה נדרש לחקור עבירות מסוג זה. מדובר בעבירות הונאה שהיקפן מגיע ל-250 מיליון דולר בארבעה מיזמים שונים. על פי החשד משה חוגג ואנשיו רימו אנשים משפיעים, גנבו כספים ממשקיעים, השקיעו כסף רב והצליחו להתחמק מגורמי המס. לטענת גורמי החקירה, יש ראיות שמבססות את החשדות האלה, אבל עדיין זהו לא הזמן להגיש כתב אישום, אלא יידרש זמן נוסף. החקירה הכלכלית מלווה באמצעות פרקליטות מיסוי וכלכלה של פרקליטות מחוז תל אביב.

משה חוגג (צילום: פלאש 90, פלאש/90 )
משה חוגג | צילום: פלאש 90, פלאש/90

באשר לחשד לעבירות המין - אלו נולדו תוך כדי חקירת החשד לעבירות הכלכליות. הגורמים בסביבת החקירה אומרים כי אי אפשר לנתק בין המקרים, אבל יחד עם זאת את עבירות המין מלווה מחלקת הפלילים בפרקליטות תל אביב. כלומר כמו שהחקירה מתנהלת בשני צוותים שונים, גם שתי המחלקות השונות של פרקליטות תל אביב מלוות את התיק.

בעבירות המין מדברים על כך שיש ראיות מוצקות חזקות. בין היתר נגבו עדויות מ-12 צעירות שמספרות על כך שהכירו את חוגג באמצעות רשתות חברתיות, שהוא נהג לשדל אותן לקיים איתו יחסי מין תמורת הרבה מאוד כסף. בסביבת החקירה אף מדברים על חשד לסרסרות וחשד לשידול לזנות בכך שלכאורה הביא צעירות מארצות הברית וממזרח אירופה ושידל אותן לזנות. פרט לכך, קיים חשד לאספקת סמים ופגיעה בפרטיות.

גורמים בסביבת החקירה: כתב אישום בעקבות החשד לעבירות מין - תוך 30 יום

לדברי גורמי החקירה הם אומרים שמדובר בחקירה בין-לאומית שהתנהלה בשלוש יבשות, שמדובר בחקירה מורכבת ומסועפת. יחד עם זאת הגורמים בסביבת החקירה אומרים כי להערכתם יש מספיק ראיות שיובילו לבסוף להגשת כתב אישום בעבירות המין בתוך שלושים ימים כשהוא נמצא במעצר בית.

מהחקירה עולה כי לאורך השנים משה חוגג פיתח שיטת פעולה עבריינית שבאמצעותה צד צעירות, תייג אותן על פי מראה, העדפות והוא אומרים ניצל את הכסף באמצעות עבירות המרמה שביצע מתחום הקריפטו והשתמש בו כדי לשדל את הצעירות. הגורמים מדגישים כי בשלב הזה אין שום איש עסקים לא נחשד לא בעבירות המין וגם לא בעבירות הכלכליות.

עו"ד עמית חדד (צילום: ניר קידר, חדשות)
עו"ד עמית חדד, אחד מעורכי דינו של חוגג | צילום: ניר קידר, חדשות
עורך הדין משה מזור (צילום: חדשות)
עו"ד משה מזור, אחד מעורכי דינו של חוגג | צילום: חדשות

עורכי דינו של משה חוגג, עמית חדד ומשה מזור, מכחישים בתוקף את החשדות החמורים האמורים. לדבריהם חוגג צפוי להשתחרר לאחר ששיתף פעולה באופן מלא ומסר את גרסתו לחשדות במסגרת החקירה. "כבר כיום ניתן לומר, שקיים פעם גדול בין החשדות החמורים בתחילת הפרשה לבין העובדות שהולכות ומתבהרות ככל שנוקפים הימים", מסרו עורכי הדין. "אנו משוכנעים כי בתום החקירה ולאחר מיצויה יתברר כי לא דבק רבב פלילי במעשיו של חוגג". המשטרה מדגישה כי בכל המקרים אין אף מתלוננת סביב החשדות לעבירות מין.