איש העסקים אלדד פרי הוא הגבר שנרצח הבוקר (שישי) ברחובות בעת שהגיע לתפילה בבית הכנסת. המשטרה חושדת כי הרקע לרצח הוא הסתבכות בשוק האפור או סכסוך עסקי שאליו נקלע פרי, בן ה-44. בשנה האחרונה התנהל נגדו הליך חדלות פירעון בהוראת בית המשפט.

קבוצת אלדד פרי, חברת הנדל"ן הגדולה שהתמחתה בקבוצות רכישה בראשותו של אלדד פרי, נכנסה בחודש ספטמבר 2020 להליך הקפאת הליכים – לאחר שנקלעה לחובות של מאות מיליוני שקלים. בעדויות שנחשפו בפני N12 עלה חשד להתנהלות לא תקינה מצד החברה – לא לחברות שלהן היא חייבת כספים אלא גם כלפי אנשים פרטיים שרכשו דירות.

משרד הבינוי והשיכון הודיע לפני כשנה כי הוא יוזם הליך פלילי נגד אלדד פרי, בחשד לביצוע עבירות מכר. חוק המכר מטיל אחריות פלילית על נושאי משרה בחברה אשר גבתה כספים מרוכשי דירות מבלי להבטיח את הכספים בהתאם לחוק. "משרד הבינוי נכון לסייע לחקירת המשטרה ככל שיידרש ומסמכים רלוונטיים הועברו בעת הגשת התלונה", נמסר אז.

בפברואר 2020 פתח ממונה חוק המכר בהליך מנהלי מול חברת פרי נדל"ן בחשד לביצוע עבירות חוק מכר. קודם לכן, בחודש אוגוסט, קבע הממונה כי החברה הפרה את החוק ונקבע מולה מתווה לתיקון ליקויים ביחס לתשע קבוצות רכישה שאותן ארגנה ונקבע עליה עיצום כספי בסך 800 אלף שקלים.

זירת הרצח ברחובות (צילום: דוברות המשטרה)
זירת הרצח | צילום: דוברות המשטרה

מפרטים ראשוניים של החקירה עולה כי פרי הגיע ברכבו לבית הכנסת שבו הוא נוהג להתפלל - שם ארב לו המחסל כשהוא ממתין על קטנוע. מדובר בבית כנסת מאולתר שנמצא סמוך לחוות חקלאית.

מהחקירה עולה כי ברגע שפרי החנה את רכבו ויצא ממנו - המתנקש שארב לו במקום ירה בו מטווח קצר 6-8 כדורים בפלג גופו העליון. לאחר מכן אותו מחסל אלמוני נמלט באמצעות אותו קטנוע שהגיע איתו, וכעת משטרת מחוז המרכז מנהלת מצוד אחריו ופרסה מחסומים.

פראמדיק מד"א אלון כהן, סיפר: "הפצוע שכב מחוסר הכרה במגרש החניה כשהוא סובל מפצעי ירי בגופו. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".