בית המשפט השלום בתל אביב גזר היום (רביעי) את דינו של נאור ציון, שהורשע לפני כשנה בתקיפת אדם. כ-4 שנים לאחר המקרה, הקומיקאי נידון למאסר על תנאי והוחלט כי ישלם לתובע פיצויים בסך 10,000 שקלים. בית המשפט קבע גם שציון יידרש למלא 150 שעות לתועלת הציבור.

מכתב האישום עולה כי בחודש מרץ 2018 ציון הכה באגרופים אדם בקניון רמת אביב שבתל אביב מכיוון שחשד שהוא מקלל אותו. המותקף, מצדו, טען שרק ביקש להצטלם עם הסטנדאפיסט. "לפני 4 שנים הלכתי בקניון רמת אביב ועבר מולי אדם שנראה נורמטיבי וקילל אותי קללות קשות". מסר ציון לאחר גזר הדין. "זה היה לצערי כשאימי הייתה על ערש דווי. הבנתי שהוא קילל ואז עשיתי טעות קשה. הכיתי אותו. נתתי לו אגרוף".

ציון לקח אחריות על מעשיו ואמר: "לא הייתי צריך לעשות את זה. הייתי יכול להגן על הכבוד שלי בדרך אחרת אם הייתי מצלם או אומר לו משהו בפה שלי, ובכך עברתי על החוק. גם אם במבחן הצדק האלוהי הוא הפר את האיזון ראשון".

הקומיקאי הבהיר כי הוא חושב שהעונש שקיבל ראוי וחזר על כך שהוא יודע שהוא צריך לשלם מחיר על מעשיו. לצד זאת אמר: "בתי המשפט צריכים בעתיד הקרוב לשים גבולות גם לפרובוקטורים ולאנשים שמקללים בלי סיבה. אם זה במגרשי כדורגל ואם זה ברחוב, כי החברה לצערי הולכת ומתדרדרת".

נאור ציון בדיון הקודם בעניינו בבית המשפט (צילום: אבשלום שושני, פלאש/90 )
נאור ציון יוצא מבית המשפט לאחר הרשעתו - אוגוסט 2020 | צילום: אבשלום שושני, פלאש/90

מעו"ד אבי עמירם שמייצג את נאור ציון נמסר: "לדידי היה על בית המשפט לאמץ את עמדת שרות המבחן ולסיים את התיק ללא הרשעה בצירוף שעות התנדבות בקהילה 150 שעות. התיק החל בגישור של סגן נשיא בימש שלום במסגרתו נטל נאור אחריות למעשה על האירוע והצר עליו".

במהלך הדיון בהרשעתו של הקומיקאי דרשה עורכת הדין ענת גוש-חלב להרשיע אותו בנימוק ש"מצופה מדמות ציבורית כמו הנאשם לשלוט ברגשותיו ובמעשיו גם אם היה מצוי בסערת רגשות". סנגורו של ציון הדגיש גם כי האירוע התרחש בשעה שאמו של ציון הייתה על ערש דווי ושהקומיקאי סעד אותה. אמו של ציון אכן נפטרה ימים ספורים לאחר המקרה.

"הרשעה תפגע אנושות בקריירה של ציון", אמר עו"ד עמירם. לאחר שהתקבלה ההחלטה להרשיעו, הוסיף: "התביעה ובית המשפט קיבלו את הטענה כי המתלונן קילל קשות את נאור ציון ופנה אליו בדברי בלע. בית המשפט החליט כי הוא יבחן  את בקשת נאור לאחר ששירות המבחן יערוך תסקיר בעניינו".