פרסום ראשון: אביגיל (שם בדוי), אחת מהנשים שהעידו כי הגינקולוג המוכר ד"ר גיא רופא פגע בהן מינית, הגישה הבוקר (שלישי) תלונה נגד הרופא במשרד הבריאות.

"החלטתי להגיש את התלונה כדי שאולי סוף סוף מישהו יפעל על מנת לעצור את הטירוף הזה", אמרה אביגיל ל-N12 לאחר הגשת התלונה. "אסור לתת לאדם כזה להמשיך לעבוד ולתת לו את האופציה לפגוע בעוד קורבנות עתידיים". אביגיל הוסיפה כי היא קוראת לבנות נוספות שנפגעו מהרופא להתלונן במשרד הבריאות, אפילו באופן אנונימי: "צריך לעצור את הדבר הזה. אני לא אתן שאפילו עוד מטופלת אחת תיפגע ותחווה את מה שאני חוויתי".

"הושיב אותי עליו"

אתמול פרסמנו את המקרה של אביגיל, שהצטרף לעדויותיהן של 4 נשים שהעידו בכתבה שפורסמה ב-ynet על התנהלותו של הרופא. אביגיל סיפרה כי פנתה לטיפול מטעם הצבא אצל ד"ר רופא כשהייתה חיילת בת 20. כעבור זמן קצר המפגשים במרפאה הצבאית התחלפו בפגישות ייעוץ אישיות בשעות מאוחרות בקליניקה של ד"ר רופא בצפון הארץ.

"ד"ר רופא איבחן את הבעיה כ'בעיה במיניות' והציע לי טיפול", שחזרה אביגיל. "אני זוכרת אותו אומר לי 'אני יכול לעזור, אבל זה לא טיפול שמקובל במסגרת הצבא, את יכולה להגיע אליי לקליניקה הפרטית ואני מוכן לעזור לך'". וכך היה - אביגיל קבעה עם ד"ר רופא שתגיע אליו לקליניקה הפרטית, "שאלתי אותו איך זה יעבוד, והוא ענה 'אל תדאגי, יהיה בסדר'".

"הוא אמר לי שהוא צריך לבדוק אם אני מגיבה לגירויים, ואז הוא פשוט נגע לי בדגדגן, כדי לבדוק אם אני נהיית רטובה", המשיכה אביגיל את עדותה. "אחר כך הוא אמר לי 'הכל תקין, אני רואה שאין בעיה'". אחרי הבדיקה, לדבריה של אביגיל, ד"ר רופא שאל אותה "מה זו אינטימיות בשבילך? חיבוק זה אינטימי בשבילך?", והיא ענתה לו "כן". בתגובה לדבריה, היא סיפרה, ד"ר רופא חיבק אותה.

"הוא הושיב אותי עליו, ואני עשיתי מה שהוא אמר לי", גוללה אביגיל. "באיזשהו שלב הוא שאל אותי, 'את רוצה שארטיב אותך עם הפה שלי?'" אביגיל הצטמררה משאלתו החריגה של ד"ר רופא וענתה לו "אני רוצה ללכת הביתה". הוא השיב לה "אין בעיה". התמונה הבאה שאביגיל זוכרת מאותו מפגש קשה היא שד"ר רופא יושב בכיסא המזכירה, היא פונה לכיוון היציאה מהקליניקה ואז הוא אומר לה "הכול טוב, את לא חייבת לי כלום".

"רציתי לשכוח מזה"

כל הדרך לביתה מיררה אביגיל בבכי. כשהגיעה, כל בני המשפחה שהו בבית, ואימה שאלה אותה איך היה. "אני זוכרת שאמרתי לה "אני לא רוצה לדבר על 'איך היה', ואני זוכרת שאמרתי לה 'אימא, ד"ר רופא הטריד אותי מינית'", שחזרה.

רופא, אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
רופא, אילוסטרציה | צילום: רויטרס

אביגיל הסבירה כי באותה התקופה היא ניסתה לשכנע את עצמה שמה שעברה שם בקליניקה היה פרוצדורה ברפואת הנשים שפשוט לא מתאימה לה: "רציתי לשכוח מזה, ידעתי שאני שונאת אותו, ידעתי שהוא מגעיל אותי וידעתי שהוא עשה מעשה שלא ייעשה". לדבריה, ד"ר רופא ניסה ליצור איתה קשר ושלח לה הודעות: "הוא היה שולח ואני הייתי מוחקת, עשיתי הכול כדי לא לראות את זה מול העיניים. הוא ניסה להתקשר ולשלוח לי הודעות יותר מעשר פעמים".

מנהלת הלובי למלחמה באלימות מינית, יעל שרר, מסרה בעקבות הגשת התלונה: "אני גאה מאוד באישה האמיצה שהעיזה היום בבוקר להגיש תלונה רשמית למשרד הבריאות כנגד גיא רופא. אני מקווה מאוד שנשים נוספות יעזו ויאזרו אומץ כדי לומר 'עד כאן!' ולדאוג לסילוקם של רופאים פוגעים מן המקצוע".

בתגובה לדברים שפורסמו אצלנו אתמול מסר ד"ר גיא רופא: "אני נמצא בשירות הרפואה שנים רבות, דור שני לאנשי רפואה, יש לי לקוחות רבים שהן עדיי שאני פועל בנאמנות למקצוע הרפואה ובכבוד הראוי למטופלות. בעבר הוער לי על שיח לא ראוי ולא מקצועי שניהלתי עם מספר מטופלות בווטסאפ. לקחתי על עצמי בזמנו את האחריות על התנהלות זו, הפקתי את מלוא הלקחים ולא חזרתי מאז ולא אחזור עוד לעולם על טעותי זו".